Merve Toy

tüm yazıları
e-posta gönder

GELENEK BOZULMADI

30.05.2016 Pazartesi
ON yılların kemikleşmiş istatistiği bu maçta da bozulmadı. 2 ezeli rakip evinde kaybetmeme serisini sürdürdü. F.Bahçe maçın başından itibaren gerçek oyun anlayışından da konsantrasyondan da uzaktı. İkili oyunlarla skor bulan sarı-lacivertliler çemberden uzaklaştığı hücumlarda adeta kabus gördü. G.Saray; Sinan, Micov ve McCollum’un devreye girmediği ilk yarıda Lasme-Schilb ikilisiyle skoru dengede tutmayı başardı. Hatta bu ikiliye Davis’in de ilave olmasıyla ibreyi lehine çevirdi. 
 
ENERJİSİ düşük F.Bahçe’de iyi yapılan işleri devam ettirmeye çalışmak dışında bir hamle yansımadı sahaya. Bogdanovic’in isabetsiz seçimlerinin sayısı arttıkça elini kaldırmaktan çekinir hali neredeyse takımın geneline de yansıdı. Hücumda istediğini bulamayan Kanarya, savunmada da yeterli sertliği ortaya koyamayınca ev sahibinin ekmeğine yağ sürdü. Başa baş geçen maçta işler bir ara çığrından çıktı.
 
4. çeyrek başında taraftar olayları sebebiyle 2 takım oyuncuları ve hakemler soyunma odasına gidince oyun bir süre durdu. Binlerce kez olmaması gerektiğini söylediğimiz görüntüler bir kez daha gözümüzün önündeydi yazık ki! Verilen ara sonrası sahaya dönen takımlar artık basketboldan çok taktik savaşındaydı ve galip çıkan G.Saray oldu. Seride durum şimdi 2-1. 
 
SPORCULAR ÖRNEK OLSUN!
 
BİR gün arayla Abdi İpekçi Arena’da neler yaşanacak kestirmek mümkün değil. Yorgun ancak motive Cimbom, ‘Bir maç daha’ mı diyecek yoksa bu mağlubiyeti hızlıca unutmak isteyen Kanarya, ‘Buraya kadar mı’ dedirtecek göreceğiz. Ancak dün akşam tribünde gördüklerimizi görmek istemeyeceğimiz kesin! 
 
FİNALE ramak kala stres de heyecan da dorukta. Ancak kritik bir detayı es geçmemek gerek. Sahada dostane, spor ruhuna uygun hareket eden 2 takım oyuncularına gönülden teşekkürler. Tek amacı basketbol oynamak olan tüm sporcular, gerilimden beslenen herkese biraz örnek olsun lütfen.  

Yazarın Önceki Yazıları

18.05.2018

Kazanan tecrübe olacaktır

14.11.2017

Bu maraton başka maraton

17.10.2017

Cedi-Furkan’lı NBA bugün start alıyor

08.09.2017

Bu takım pes etmez asla!

11.08.2017

Yeni sezon hepimize hayırlı olsun

22.05.2017

Söz uçar yazı kalır şampiyon F.Bahçe

18.05.2017

İstanbul final-four’a hazır

31.01.2017

1 derbimiz daha var

14.11.2016

F.Bahçe derin bir nefes aldı

29.10.2016

Soru işaretleri
daha fazlası...