Lütfü Özel

tüm yazıları
e-posta gönder

Karabük durdurdu

25.12.2017 Pazartesi
GALİBİYET Trabzon’u devre arasına bayağı havalı gönderecekti. Durum ehveni şer! Önemli oyuncuları ayrılmış ya da bırakma noktasına gelmiş, yönetimsiz, parasız Karabük’ün fazla direnmeyeceği öngörüsüyle rahat bir maç olur beklentisi boşa çıktı. Köşeye sıkışan kedinin saldırması gibi futbol oynamaya çalıştı ev sahibi ekip. F.Bahçe karşısındaki hırsları da boşa değilmiş demek ki. 
 
OLCAY ve Abdülkadir’in geçen hafta dikkat çeken kanat hareketliliğinden uzak görüntüsü Okay ve Onazi’nin kesicilikte iyi ama topu ileri taşımada sıkıntılı performansı Trabzon’un pozisyon üretimini engelledi. Okay’ın uzun pasını yakalayan Burak’ın ceza sahasına girip bitiremediği iş akılda kaldı. 30’dan sonra Karabük’ün geriye yaslanmasıyla rakip alana daha çok yerleşen Karadeniz ekibi ceza alanı çevresinde daha çok etkili olurken Yusuf Yazıcı da ortaya çıktı. Forvet arkası çok çalışan bu oyuncu şut denemelerinden sonuç alamadı ama. Bu arada kontralarla gol arayan Karabük son saniyede kaleci Onur’un topu elinden kaçırmasıyla da net fırsat buldu ama Yatabare atamadı.
 
TEMPOSUNU KAYBETMİŞ
 
2. yarı iki ekip de gol için orta alanda fazla oyalanmadan uzun toplarla oynamayı tercih etti. Takım boyları uzayınca kritik noktalarda top kayıpları iki ceza alanı içinde tehlikeli olmaya başladı. Ancak 50-70 arası Trabzon eski saçma görüntüsüne, Karabük de Poko ve Yatabare ile pozisyon üstüne pozisyon üreten havaya büründü. Yatabare aradığı golü de kornerden gelen topla buldu. 
 
ÇIKARKEN kazanılan topun çabuk kullanılmasıyla pozisyona giren Burak Yılmaz’la gelen beraberlik Trabzonspor’u belki yenilgiden kurtardı ama 5 haftadır yükselen temposunu kaybetmiş görüntüsü de şaşırtmadı değil. Bu arada Burak’ın pas yerine kaleye şut atan arkadaşına söylediği sözler Trabzon’da mükemmel bir takım havası olduğunun en güzel örneklerinden birisi oldu. Son saniyede çizgiyi geçmemiş topa ‘geçti’ diye gösterdiği çırpınış da takım sevgisinin en etkili anlarından biriydi.

Yazarın Önceki Yazıları

17.04.2018

Paçayı zor kurtardı!

08.04.2018

Bu Abdülkadir Bir Ömür!

07.04.2018

Top göstermedi!

03.04.2018

Trabzon karışık!

02.04.2018

YOL VERDİ!

28.03.2018

SABIR... SABIR...

19.03.2018

Dört dörtlük değil ama...

14.03.2018

Tayfun'un kitabı!

13.03.2018

6’ya 3

10.03.2018

Bakkal hesabı
daha fazlası...

Diğer Yazarlar

Güntekin Onay

Yazık futbolumuza

Ömer Güvenç

Yazıklar olsun yuh olsun

Ersin Düzen

YAZIKLAR OLSUN!

Gökhan Dinç

Futbolun katilleri

Serhat Ulueren

Ders almam ders veririm

Mehmet Ayan

Dünya gamsızı!

Lütfü Özel

Paçayı zor kurtardı!

Bahri Havadır

Hagi misin, mübarek!