Lütfü Özel

tüm yazıları
e-posta gönder

Üç puan daha

05.12.2017 Salı
TRABZONSPOR’UN bugünlerde eski görüntüsünden en önemli farkı nasıl oynarsa oynasın aldığı galibiyetler. Böylece yukarılardan kopmuyor. Ama oynadığı futbol hala sıkıntılı. Oyunun bütününe sağlam bir üstünlük hala kuramıyor. Antalya karşısında dün ilk yarıda tek bir pozisyon buldu. Onazi’nin uzun topunu Burak değerlendirdi. Ama koca ilk yarı Antalya oynadı, Trabzon seyretti. Sol taraf otoban oldu. Yusuf durdu, Onazi durdu, Castillo durdu, Okay durdu. Celutska, Yekta, Sadık yıldız oldu ama golü attı bordo-mavili takım. 
 
İKİNCİ yarıya Trabzon, Castillo yerine Abdülkadir ile başladı. Teknik direktör inadının pekçok örneğine tanıklık ediyoruz. Rıza Hoca örneğin bir Ersun Yanal değil, bu konuda ama Abdülkadir konusundaki tavrı anlaşılır gibi değil. Çocuk girdiği her maçta ben buradayım diyor. Elma mı bu olgunlaşmasını bekliyor? O girdikten sonra topa sahip olduğu anlarda dikine çabuk gitmeye başladı Trabzon. Sadece kendisi değil Yusuf’u da devreye sokunca Trabzon en azından ilk yarıdakinden daha derli toplu göründü.
 
ETO’O RAHATLATTI
 
ANTALYA skorla doğal olarak ikinci yarı daha da yüklendi. Trabzon kontratağa kaldı. Bu daha iyi oldu. Teknik ayaklar topu isabetli kullanınca Yusuf-N’Doye işbirliği golü getirerek skoru rahatlattı. Golde Burak’ın çapraz koşusu, N’Doye’un önünü açışı dikkate değerdi, Yusuf ilk yarıda durgundu ama sonrasında iki net pozisyonda golleri kaçıran oyuncu oldu. 
 
ETO’O’nun sakatlanarak çıkması Trabzon’u rahatlatan diğer unsurdu. Kalan süre karşılıklı atakların arttığı dönem oldu. Burak, son dakika golüyle maça yine damgasını vuran adam oldu.

Yazarın Önceki Yazıları

22.04.2018

Az iş çok laf!

17.04.2018

Paçayı zor kurtardı!

08.04.2018

Bu Abdülkadir Bir Ömür!

07.04.2018

Top göstermedi!

03.04.2018

Trabzon karışık!

02.04.2018

YOL VERDİ!

28.03.2018

SABIR... SABIR...

19.03.2018

Dört dörtlük değil ama...

14.03.2018

Tayfun'un kitabı!

13.03.2018

6’ya 3
daha fazlası...

Diğer Yazarlar

Ömer Güvenç

F.Bahçe’in inadı inat

Ersin Düzen

Sonuna kadar!

Güntekin Onay

Telaşlı ama çok kaliteli

Gökhan Dinç

Var mısın? Yok musun?

Lütfü Özel

Az iş çok laf!

Serhat Ulueren

G.Saray adamı kanser eder!

Mehmet Ayan

Bu oyun yetmez

Bahri Havadır

Büyüksün Nando