Lütfü Özel

tüm yazıları
e-posta gönder

Üç puan daha

05.12.2017 Salı
TRABZONSPOR’UN bugünlerde eski görüntüsünden en önemli farkı nasıl oynarsa oynasın aldığı galibiyetler. Böylece yukarılardan kopmuyor. Ama oynadığı futbol hala sıkıntılı. Oyunun bütününe sağlam bir üstünlük hala kuramıyor. Antalya karşısında dün ilk yarıda tek bir pozisyon buldu. Onazi’nin uzun topunu Burak değerlendirdi. Ama koca ilk yarı Antalya oynadı, Trabzon seyretti. Sol taraf otoban oldu. Yusuf durdu, Onazi durdu, Castillo durdu, Okay durdu. Celutska, Yekta, Sadık yıldız oldu ama golü attı bordo-mavili takım. 
 
İKİNCİ yarıya Trabzon, Castillo yerine Abdülkadir ile başladı. Teknik direktör inadının pekçok örneğine tanıklık ediyoruz. Rıza Hoca örneğin bir Ersun Yanal değil, bu konuda ama Abdülkadir konusundaki tavrı anlaşılır gibi değil. Çocuk girdiği her maçta ben buradayım diyor. Elma mı bu olgunlaşmasını bekliyor? O girdikten sonra topa sahip olduğu anlarda dikine çabuk gitmeye başladı Trabzon. Sadece kendisi değil Yusuf’u da devreye sokunca Trabzon en azından ilk yarıdakinden daha derli toplu göründü.
 
ETO’O RAHATLATTI
 
ANTALYA skorla doğal olarak ikinci yarı daha da yüklendi. Trabzon kontratağa kaldı. Bu daha iyi oldu. Teknik ayaklar topu isabetli kullanınca Yusuf-N’Doye işbirliği golü getirerek skoru rahatlattı. Golde Burak’ın çapraz koşusu, N’Doye’un önünü açışı dikkate değerdi, Yusuf ilk yarıda durgundu ama sonrasında iki net pozisyonda golleri kaçıran oyuncu oldu. 
 
ETO’O’nun sakatlanarak çıkması Trabzon’u rahatlatan diğer unsurdu. Kalan süre karşılıklı atakların arttığı dönem oldu. Burak, son dakika golüyle maça yine damgasını vuran adam oldu.

Yazarın Önceki Yazıları

30.09.2018

2 forvet 4 gol

23.09.2018

VAR’la umutlandı VAR’la BİTTİ!

10.09.2018

ZORAKİ EVLİLİK

04.09.2018

SAKİN!

02.09.2018

Avni Aker tadında

18.08.2018

Yetmez ama evet

13.08.2018

Tatsız başlangıç

22.07.2018

İran meselesi!

14.05.2018

KEBABINA BİR MAÇ!

13.05.2018

İlhan Cavcav’ı mezarında ters döndürdünüz
daha fazlası...

Diğer Yazarlar

Gökhan Dinç

Adamlara inat

Faik Çetiner

Futbol sonuç oyunu

Ali Can

Bir halının yaptığına bak

Bahri Havadır

Terim golü!

Ersin Düzen

Bir tek gol eksik

Serhat Ulueren

Artık fobi bitmiştir

Mehmet Ayan

Yönetimin mağlubiyeti...

Güntekin Onay

Yerden oyna topu verme

Lütfü Özel

2 forvet 4 gol

Ömer Güvenç

Santrforsuz bu kadar!