Lütfü Özel

tüm yazıları
e-posta gönder

Üç puan daha

05.12.2017 Salı
TRABZONSPOR’UN bugünlerde eski görüntüsünden en önemli farkı nasıl oynarsa oynasın aldığı galibiyetler. Böylece yukarılardan kopmuyor. Ama oynadığı futbol hala sıkıntılı. Oyunun bütününe sağlam bir üstünlük hala kuramıyor. Antalya karşısında dün ilk yarıda tek bir pozisyon buldu. Onazi’nin uzun topunu Burak değerlendirdi. Ama koca ilk yarı Antalya oynadı, Trabzon seyretti. Sol taraf otoban oldu. Yusuf durdu, Onazi durdu, Castillo durdu, Okay durdu. Celutska, Yekta, Sadık yıldız oldu ama golü attı bordo-mavili takım. 
 
İKİNCİ yarıya Trabzon, Castillo yerine Abdülkadir ile başladı. Teknik direktör inadının pekçok örneğine tanıklık ediyoruz. Rıza Hoca örneğin bir Ersun Yanal değil, bu konuda ama Abdülkadir konusundaki tavrı anlaşılır gibi değil. Çocuk girdiği her maçta ben buradayım diyor. Elma mı bu olgunlaşmasını bekliyor? O girdikten sonra topa sahip olduğu anlarda dikine çabuk gitmeye başladı Trabzon. Sadece kendisi değil Yusuf’u da devreye sokunca Trabzon en azından ilk yarıdakinden daha derli toplu göründü.
 
ETO’O RAHATLATTI
 
ANTALYA skorla doğal olarak ikinci yarı daha da yüklendi. Trabzon kontratağa kaldı. Bu daha iyi oldu. Teknik ayaklar topu isabetli kullanınca Yusuf-N’Doye işbirliği golü getirerek skoru rahatlattı. Golde Burak’ın çapraz koşusu, N’Doye’un önünü açışı dikkate değerdi, Yusuf ilk yarıda durgundu ama sonrasında iki net pozisyonda golleri kaçıran oyuncu oldu. 
 
ETO’O’nun sakatlanarak çıkması Trabzon’u rahatlatan diğer unsurdu. Kalan süre karşılıklı atakların arttığı dönem oldu. Burak, son dakika golüyle maça yine damgasını vuran adam oldu.

Yazarın Önceki Yazıları

22.01.2018

BİR ÖYLE BİR BÖYLE

25.12.2017

Karabük durdurdu

17.12.2017

Seriye bağladı

10.12.2017

Yola devam

05.12.2017

Üç puan daha

04.12.2017

Lidere selam

27.11.2017

Radikal bir çözüm hâlâ yok

20.11.2017

Trabzon bu kez döndü

19.11.2017

Naim...

05.11.2017

Fabrika ayarlarına dönüş
daha fazlası...

Diğer Yazarlar

Lütfü Özel

BİR ÖYLE BİR BÖYLE

Güntekin Onay

Maçı Talisca çevirdi

Ömer Güvenç

Kartal iyi başladı

Gökhan Dinç

TADINDAN YENMEZ

Mehmet Ayan

Türkiye'nin transferi olamaz!

Bahri Havadır

Diriliş...

Serhat Ulueren

Özlemişiz be hocam!

Ersin Düzen

Kocaman’ın cesur kararı