Lütfü Özel

tüm yazıları
e-posta gönder

Trabzon bu kez döndü

20.11.2017 Pazartesi
TRABZON evinde ilginç işler yapıyor. Goller yemesine rağmen üstün göründüğü karşılaşmada iki kez yenik duruma düştü ancak geri dönüşü başardı. Oyun keser mi? Şüphesiz kesmez ama yine de kaybetmenin faturası düşünüldüğünde ehveni şer diyeceğiz! Sorgulanması gereken işler ise hâlâ az değil. Hani milli maç arası ilaç olacaktı?
 
SKOR 2-3’e gelene kadar iyi ve sıkıntılı işler bir aradaydı. Göbek kullanılarak topun ileri taşınmasında olumlu enstantaneler oldu. N’Doye’un kaleyi bulan girişimleri tehlike yarattı. 4 gol yemesine karşın kaleci Hakan’ın kurtardığı şutlar dikkat çekiciydi. İşler fena gitmezken kornerden yenen iki gol şaşırttı. Bu takım hiç mi yan top çalışmıyor? Ayrıca Onur Kıvrak da işi çeneye vurmuş da bu golleri yemekten rahatsızlık duymuyor mu?
 
İyi olan Osmanlı hiç de yaslanma gibi bir tribe girmemesine rağmen Castillo ile başlayan kenar organizasyonları oldu. O indi, ortaladı, N’Doye attı. N’Doye morallendi bir de Burak’ı koşturdu soyunma odasına beraberlikle girdi Trabzon. Ama hala kanat organizasyonlarında bir gıdım ilerleme olmaz mı? Castillo’ya Pereira da destek verdiğinde neler olabileceği dün göründü. Peki sol niye hiç işlemiyor?
 
PENALTIYI ALDI!
 
2. yarı yakalanan skorla güzel bir öykü çıkar umudu Pereira’nın 2. kez kendi kalesine gönderdiği topla yeniden kaosa döndü. Baskı zaman zaman kontratak sıkıntısı yaratsa da işe yaradı ve Yusuf’la beraberliği getirdi. Ama sonrasında ortaya konan iş artık futbol ve strateji değildi. 
 
RODALLEGA, Kucka, Sosa takviyeleri sahada olan oyuncu adlarını değiştirdi. Maçın son bölümünde Osmanlı’yı sahasına iten bordo-mavililer istediği geri dönüşe, uzatma dakikalarında Burak’ın aldığı, hakemin de vermek için hazır olda beklediği penaltı kararıyla ulaştı. Maç Trabzon’un hakkıydı, başka!

Yazarın Önceki Yazıları

19.03.2018

Dört dörtlük değil ama...

14.03.2018

Tayfun'un kitabı!

13.03.2018

6’ya 3

10.03.2018

Bakkal hesabı

06.03.2018

Trabzon sanki deplasmandaydı

04.03.2018

‘Günay’dın Başakşehir!

19.02.2018

Büyü bozuldu

06.02.2018

BETO’ndan duvar!

04.02.2018

Hatamla sev beni!!

29.01.2018

Sosa’yla başladı ama bitiremedi
daha fazlası...

Diğer Yazarlar

Lütfü Özel

Dört dörtlük değil ama...

Güntekin Onay

Farkında değillerdi

Ömer Güvenç

Böyle kazanamazsın

Mehmet Ayan

Kartlar yeniden...

Gökhan Dinç

BÖYLESİ GÖRÜLMEDİ

Bahri Havadır

Nefesim tutuldu

Ersin Düzen

Derbiye gol yakışırdı

Serhat Ulueren

Harikaydınız!

Volkan Tümkor

Beşiktaş'ın çıkış planı