Gökhan Dinç

tüm yazıları
e-posta gönder

BÜYÜK KAYIP

24.12.2017 Pazar

BEŞİKTAŞ ligin ilk yarısının son maçında Sivas gibi zorlu bir deplasmanda gerçekten zorlandı. Şenol hoca geçen hafta içerde oynadığı gibi bir sistemle, Medel-Atiba ikilisi ile başladı maça. Geçen hafta söylemiştim. İçerde işe yaradı ama zorlu bir deplasmanda nasıl olacak ona bakmak lazım diye. Zor oldu işte. 

İLK yarıda da ikinci yarıda da çok pozisyon buldu Beşiktaş ancak bildiğimiz Beşiktaş gibi değildi. Özellikle Sivasspor atakları sonrasında dönen toplarda takımı atağa kaldıracak oyuncu arayışı göze çarptı. Oğuzhan veya Tolgay gibi takımı atağa kaldıracak bir ismin yokluğu, kontra atağa kalkan Sivasspor karşısında çok etkili olabilirdi.
 
DİSİPLİNDEN UZAK!
 
KANAT organizasyonlarını ve hızlı hücumları çok iyi uygulayan iki takım savunmanın arkasına atılan hemen hemen her topta tehlike yarattı. Maça Babel, Talisca ve Quaresma kötü başladı. Kaleci Fabri de topu kontrol edemeyince 1-0 geriye düşen siyah-beyazlılar hakem Cüneyt Çakır’ın mide bulandıran penaltı kararı ile beraberliği sağladı.
 
OĞUZHAN’IN eksikliğini 68’de gören Şenol hoca bu değişiklikle maçı ne kadar kazanmak istediğini de gösterdi bizlere. İkinci yarı ile birlikte deyim yerindeyse Sivasspor kalesini döven Beşiktaş savunma disiplininden de zaman zaman uzak kaldı son dakikalarda. Sivasspor kalecisi Tolgahan Acar’ın da hakkını vermek lazım, kariyer maçını oynadı dün.
 
MAÇIN her dakikasını “Beşiktaş atacak” diyerek izledim. Ama bu kez atan Sivasspor oldu. Süper Lig’ in ilk yarısını böyle puan kaybı ile bitirmek olmadı. Bu kayıp Beşiktaş adına çok büyük kayıp oldu. Ancak ikinci yarı her takım için ilk yarıdan daha farklı olacak bunu da unutmamak lazım. Kazananlar kaybedecek, kaybedenler kazanacak. Bu köprünün altından çok sular akacak. 

Yazarın Önceki Yazıları

23.04.2018

Var mısın? Yok musun?

20.04.2018

Futbolun katilleri

14.04.2018

Şimdi onlar düşünsün

08.04.2018

Şampiyon kadro

02.04.2018

Oynamadan kazanmak

01.04.2018

Şenol Hoca farkı

24.03.2018

Çocuklara sahip çıkalım

19.03.2018

BÖYLESİ GÖRÜLMEDİ

15.03.2018

Taraftar dediğin

11.03.2018

Kazanma iştahı
daha fazlası...

Diğer Yazarlar

Güntekin Onay

Telaşlı ama çok kaliteli

Gökhan Dinç

Var mısın? Yok musun?

Lütfü Özel

Az iş çok laf!

Serhat Ulueren

G.Saray adamı kanser eder!

Mehmet Ayan

Bu oyun yetmez

Bahri Havadır

Büyüksün Nando

Ömer Güvenç

Yazıklar olsun yuh olsun

Ersin Düzen

YAZIKLAR OLSUN!