Gökhan Dinç

tüm yazıları
e-posta gönder

BÜYÜK KAYIP

24.12.2017 Pazar

BEŞİKTAŞ ligin ilk yarısının son maçında Sivas gibi zorlu bir deplasmanda gerçekten zorlandı. Şenol hoca geçen hafta içerde oynadığı gibi bir sistemle, Medel-Atiba ikilisi ile başladı maça. Geçen hafta söylemiştim. İçerde işe yaradı ama zorlu bir deplasmanda nasıl olacak ona bakmak lazım diye. Zor oldu işte. 

İLK yarıda da ikinci yarıda da çok pozisyon buldu Beşiktaş ancak bildiğimiz Beşiktaş gibi değildi. Özellikle Sivasspor atakları sonrasında dönen toplarda takımı atağa kaldıracak oyuncu arayışı göze çarptı. Oğuzhan veya Tolgay gibi takımı atağa kaldıracak bir ismin yokluğu, kontra atağa kalkan Sivasspor karşısında çok etkili olabilirdi.
 
DİSİPLİNDEN UZAK!
 
KANAT organizasyonlarını ve hızlı hücumları çok iyi uygulayan iki takım savunmanın arkasına atılan hemen hemen her topta tehlike yarattı. Maça Babel, Talisca ve Quaresma kötü başladı. Kaleci Fabri de topu kontrol edemeyince 1-0 geriye düşen siyah-beyazlılar hakem Cüneyt Çakır’ın mide bulandıran penaltı kararı ile beraberliği sağladı.
 
OĞUZHAN’IN eksikliğini 68’de gören Şenol hoca bu değişiklikle maçı ne kadar kazanmak istediğini de gösterdi bizlere. İkinci yarı ile birlikte deyim yerindeyse Sivasspor kalesini döven Beşiktaş savunma disiplininden de zaman zaman uzak kaldı son dakikalarda. Sivasspor kalecisi Tolgahan Acar’ın da hakkını vermek lazım, kariyer maçını oynadı dün.
 
MAÇIN her dakikasını “Beşiktaş atacak” diyerek izledim. Ama bu kez atan Sivasspor oldu. Süper Lig’ in ilk yarısını böyle puan kaybı ile bitirmek olmadı. Bu kayıp Beşiktaş adına çok büyük kayıp oldu. Ancak ikinci yarı her takım için ilk yarıdan daha farklı olacak bunu da unutmamak lazım. Kazananlar kaybedecek, kaybedenler kazanacak. Bu köprünün altından çok sular akacak. 

Yazarın Önceki Yazıları

22.01.2018

TADINDAN YENMEZ

24.12.2017

BÜYÜK KAYIP

18.12.2017

Kartal bu dünyadan değil

11.12.2017

NEDEN HOCAM?

09.12.2017

Kazanmanın şartı olmaz

03.12.2017

Futbol dersi

27.11.2017

Kazanma alışkanlığı

26.11.2017

MÜZİK ŞART

22.11.2017

Güneşli günler!

20.11.2017

Hoş geldin F.Bahçe
daha fazlası...

Diğer Yazarlar

Lütfü Özel

BİR ÖYLE BİR BÖYLE

Güntekin Onay

Maçı Talisca çevirdi

Ömer Güvenç

Kartal iyi başladı

Gökhan Dinç

TADINDAN YENMEZ

Mehmet Ayan

Türkiye'nin transferi olamaz!

Bahri Havadır

Diriliş...

Serhat Ulueren

Özlemişiz be hocam!

Ersin Düzen

Kocaman’ın cesur kararı