Gökhan Dinç

tüm yazıları
e-posta gönder

BÜYÜK KAYIP

24.12.2017 Pazar

BEŞİKTAŞ ligin ilk yarısının son maçında Sivas gibi zorlu bir deplasmanda gerçekten zorlandı. Şenol hoca geçen hafta içerde oynadığı gibi bir sistemle, Medel-Atiba ikilisi ile başladı maça. Geçen hafta söylemiştim. İçerde işe yaradı ama zorlu bir deplasmanda nasıl olacak ona bakmak lazım diye. Zor oldu işte. 

İLK yarıda da ikinci yarıda da çok pozisyon buldu Beşiktaş ancak bildiğimiz Beşiktaş gibi değildi. Özellikle Sivasspor atakları sonrasında dönen toplarda takımı atağa kaldıracak oyuncu arayışı göze çarptı. Oğuzhan veya Tolgay gibi takımı atağa kaldıracak bir ismin yokluğu, kontra atağa kalkan Sivasspor karşısında çok etkili olabilirdi.
 
DİSİPLİNDEN UZAK!
 
KANAT organizasyonlarını ve hızlı hücumları çok iyi uygulayan iki takım savunmanın arkasına atılan hemen hemen her topta tehlike yarattı. Maça Babel, Talisca ve Quaresma kötü başladı. Kaleci Fabri de topu kontrol edemeyince 1-0 geriye düşen siyah-beyazlılar hakem Cüneyt Çakır’ın mide bulandıran penaltı kararı ile beraberliği sağladı.
 
OĞUZHAN’IN eksikliğini 68’de gören Şenol hoca bu değişiklikle maçı ne kadar kazanmak istediğini de gösterdi bizlere. İkinci yarı ile birlikte deyim yerindeyse Sivasspor kalesini döven Beşiktaş savunma disiplininden de zaman zaman uzak kaldı son dakikalarda. Sivasspor kalecisi Tolgahan Acar’ın da hakkını vermek lazım, kariyer maçını oynadı dün.
 
MAÇIN her dakikasını “Beşiktaş atacak” diyerek izledim. Ama bu kez atan Sivasspor oldu. Süper Lig’ in ilk yarısını böyle puan kaybı ile bitirmek olmadı. Bu kayıp Beşiktaş adına çok büyük kayıp oldu. Ancak ikinci yarı her takım için ilk yarıdan daha farklı olacak bunu da unutmamak lazım. Kazananlar kaybedecek, kaybedenler kazanacak. Bu köprünün altından çok sular akacak. 

Yazarın Önceki Yazıları

22.10.2018

Kabak tadı verdi

15.10.2018

Adamlara inat

08.10.2018

Bırak git Şenol hocam!

05.10.2018

Rotasyon nedir? Ne zaman yapılır?

30.09.2018

Biraz daha iştah

25.09.2018

Normal şartlar altında...

21.09.2018

Kandırılıyoruz

16.09.2018

Umut-suz vaka

08.09.2018

İNATÇI

03.09.2018

Şenol Hoca’ya yazar
daha fazlası...

Diğer Yazarlar

Güntekin Onay

Deplasmanda yine kayıp

Gökhan Dinç

Kabak tadı verdi

Faik Çetiner

Kazanmayı unutan takım

Mehmet Ayan

1 PUAN İYİDİR!

Serhat Ulueren

Farktan kurtuldular

Ali Can

Bir halının yaptığına bak

Bahri Havadır

Terim golü!

Ersin Düzen

Bir tek gol eksik

Lütfü Özel

2 forvet 4 gol

Ömer Güvenç

Santrforsuz bu kadar!