FIFA'dan Manisaspor'a uyarı

TFF 1. Lig ekiplerinden Grandmedical Manisaspor, FIFA tarafından kendilerine kulüpten alacaklarını tahsil etmek isteyen eski oyuncuları Joshua Simpson ile irtibata geçmeleri ve anlaşma zemini aramalarına yönelik bir yazı gönderildiğini açıkladı.

30.11.2017 Perşembe 21:23
Güncellenme: 30.11.2017 21:25
Ege kulübünden yapılan açıklamada, basında iddia edildiği gibi FIFA  tarafından kendilerine Ocak 2018'e kadar Simpson ile anlaşma sağlanamaz ve  oyuncuya ödeme yapılmazsa, kulübün 6 puan silme cezasıyla karşı karşıya kalacağı  şeklinde bir ihtar yazısı gönderilmediği bildirildi.
 
FIFA'nın gönderdiği yazıda Simpson ile irtibata geçilmesi ve anlaşma  zemini aranması şeklinde bir ifade olduğu belirtilerek, şunlar kaydedildi:
 
"Futbolcu Joshua Simpson'un 2012 yılında kulübümüz ile olan  sözleşmesini tek taraflı feshetmesinin ardından FIFA nezdinde yargılama süreci  yaşanmış ve bu sürecin ardından kulübümüz haklı görülerek 750 bin avro tazminat  almaya hak kazanmıştır. FIFA'daki bu karar üzerine Simpson ve transfer olduğu  kulüp Young Boys, konuyu Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesine (CAS) taşımıştır.  CAS'taki yargı sürecinin sonunda ise Simpson'ın haklı fesih yaptığı, kulübümüzün  kazandığı tazminatın iptal edilip, futbolcuya 750 bin avro tazminat ödenmesi  kararı alınmıştır. Yaşanan bu gelişmelerin ardından FIFA, konuyla ilgili  kulübümüze yazı göndermiştir. FIFA tarafından gönderilen yazı, basında çıkan  haberlerdeki gibi Joshua Simpson ile Ocak 2018'e kadar anlaşma sağlanamaz ve  futbolcuya ödeme yapılmazsa, kulübümüzün 6 puan silme cezası alacağı yönünde bir  yazı değil, kulübümüzün karşı taraf ile irtibata geçmesi ve anlaşma zemini  aranması yönünde gönderilen bir yazıdır. FIFA tarafından konuyla ilgili  kulübümüze gönderilen yazının ardından ise davacı vekiliyle borcun  yapılandırılması konusunda görüşmeler başlamış ve yapılan görüşmeler FIFA'ya  yazılı olarak bildirilmiştir. Kulübümüzün bu sezon Simpson dosyası nedeniyle 6  puan silme cezası ile karşı karşıya kalması kesinlikle söz konusu değildir."
 
Grandmedical Manisaspor'a daha önce TFF Lisans Kurulu tarafından 9  puan silme cezası uygulandı. Ligde ilk 13 haftada 5 galibiyet, 1 beraberlik ve 7  yenilgi yaşayan Manisa ekibi, aldığı cezalar nedeniyle 7 puanla 17. sırada  bulunuyor.
 

HABER ÖNERİLERİ

"Keşke Galatasaray'ı 6-0 yenmeseydik..."

Dirar'ın menajerinden transfer açıklaması

Cocu'dan Tolga Ciğerci kararı

Dilmen açıkladı: Ali Koç hocalarla...

"Lime lime doğradılar"

Usain Bolt o takımı üzdü

Arsene Wenger'den Mesut Özil çağrısı

30 saniyede imza... İşte perde arkası

Eren için kritik gün

Volkan Demirel'den Ali Koç'a: "Beni dinle başkanım"