Ersin Düzen

tüm yazıları
e-posta gönder

Kocaman’ın cesur kararı

24.12.2017 Pazar
SEZONUN ilk yarısında, hemen hemen her statta taraftar artışı oldu ve şovlar dikkat çekiciydi. Konyaspor taraftarı da sezonun en etkileyici koreografilerinden birine imza attı, tebrikler…
 
F.BAHÇE eksik geldiği Konya’da zorunlu değişikliklerle sahaya çıktı. Sürpriz isim Oğuz Kağan’dı. Belki tercihi eleştirilebilir ancak Aykut Hoca’nın zor deplasmanda 18 yaşındaki oyuncuya görev vermesi alt yapıya ve gençlere mesajdır.  
 
İLK yarıdaki santrforsuz F.Bahçe, topa sahip oldu, pas yaptı ancak pozisyon üretemedi. Aykut Hoca, muhtemelen Konya’nın güçlü olan sağ kanadında sorun yaşamamak için Aatıf’ı tutup, Valbuena’yı serbest bıraktı. Kapanan Konya, ilk yarıda hem hata yapmadı hem de zorlanmadı. Bunun sebebi F.Bahçe’nin ceza alanına fazla oyuncu sokmamasıydı. Aatıf, Dirar, Valbuena hiç koşu yapmadı. Beklerin etkili oyununu da göremedik.
 
İLK TERCİHİ ASLA DEĞİL!
 
2. yarıya Soldado ile başlayan Aykut Kocaman’ın tercihi doğruydu ancak hesapta olmayan Isla’nın affedilmez hatasıydı. Skor üstünlüğünü ele alan Konyaspor geriye daha fazla yaslanınca Aykut Hoca 2. hamlesini yaptı ve Alper girdi. Bu kez üreten F.Bahçe izlemeye başladık. Hücum bölgesinde daha fazla kalan sarı-lacivertliler, maçı neredeyse tek kaleye çevirdi. Gol her ne kadar duran toptan gelse de, habercisi Soldado’nun kafa vuruşuydu. Soldado’nun girişi Giuliano’yu rahatlattı, Valbuena’nın etkinliği arttı. 
 
SON bölümlerdeki çaba F.Bahçe’ye 3 puan getirebilirdi ancak her zaman ite kaka olmuyor! Serkan Kırıntılı maça damga vuran isimdi. 17 hafta biterken, F.Bahçe’de dikkat çeken nokta yeni transferlerden alınan verim! Valbuena sezon başı, Giuliano son seride etkindi. Özellikle Dirar ve Isla hayâl kırıklığı oldu. Hiç bir maça etki edemediler. Soldado ise Aykut Hoca’nın ilk tercihi hiç olmadı.

Yazarın Önceki Yazıları

20.04.2018

YAZIKLAR OLSUN!

15.04.2018

Takibe devam

09.04.2018

EZİYET

03.04.2018

Ensenizdeyim...

18.03.2018

Derbiye gol yakışırdı

16.03.2018

Alex’in şifreleri

12.03.2018

Rüyalarda buluşuruz

05.03.2018

Mazeretim var!

26.02.2018

Güneş'in eseri

18.02.2018

İnatçı ve inançlı!
daha fazlası...

Diğer Yazarlar

Güntekin Onay

Telaşlı ama çok kaliteli

Gökhan Dinç

Var mısın? Yok musun?

Lütfü Özel

Az iş çok laf!

Serhat Ulueren

G.Saray adamı kanser eder!

Mehmet Ayan

Bu oyun yetmez

Bahri Havadır

Büyüksün Nando

Ömer Güvenç

Yazıklar olsun yuh olsun

Ersin Düzen

YAZIKLAR OLSUN!