Ersin Düzen

tüm yazıları
e-posta gönder

Kocaman’ın cesur kararı

24.12.2017 Pazar
SEZONUN ilk yarısında, hemen hemen her statta taraftar artışı oldu ve şovlar dikkat çekiciydi. Konyaspor taraftarı da sezonun en etkileyici koreografilerinden birine imza attı, tebrikler…
 
F.BAHÇE eksik geldiği Konya’da zorunlu değişikliklerle sahaya çıktı. Sürpriz isim Oğuz Kağan’dı. Belki tercihi eleştirilebilir ancak Aykut Hoca’nın zor deplasmanda 18 yaşındaki oyuncuya görev vermesi alt yapıya ve gençlere mesajdır.  
 
İLK yarıdaki santrforsuz F.Bahçe, topa sahip oldu, pas yaptı ancak pozisyon üretemedi. Aykut Hoca, muhtemelen Konya’nın güçlü olan sağ kanadında sorun yaşamamak için Aatıf’ı tutup, Valbuena’yı serbest bıraktı. Kapanan Konya, ilk yarıda hem hata yapmadı hem de zorlanmadı. Bunun sebebi F.Bahçe’nin ceza alanına fazla oyuncu sokmamasıydı. Aatıf, Dirar, Valbuena hiç koşu yapmadı. Beklerin etkili oyununu da göremedik.
 
İLK TERCİHİ ASLA DEĞİL!
 
2. yarıya Soldado ile başlayan Aykut Kocaman’ın tercihi doğruydu ancak hesapta olmayan Isla’nın affedilmez hatasıydı. Skor üstünlüğünü ele alan Konyaspor geriye daha fazla yaslanınca Aykut Hoca 2. hamlesini yaptı ve Alper girdi. Bu kez üreten F.Bahçe izlemeye başladık. Hücum bölgesinde daha fazla kalan sarı-lacivertliler, maçı neredeyse tek kaleye çevirdi. Gol her ne kadar duran toptan gelse de, habercisi Soldado’nun kafa vuruşuydu. Soldado’nun girişi Giuliano’yu rahatlattı, Valbuena’nın etkinliği arttı. 
 
SON bölümlerdeki çaba F.Bahçe’ye 3 puan getirebilirdi ancak her zaman ite kaka olmuyor! Serkan Kırıntılı maça damga vuran isimdi. 17 hafta biterken, F.Bahçe’de dikkat çeken nokta yeni transferlerden alınan verim! Valbuena sezon başı, Giuliano son seride etkindi. Özellikle Dirar ve Isla hayâl kırıklığı oldu. Hiç bir maça etki edemediler. Soldado ise Aykut Hoca’nın ilk tercihi hiç olmadı.

Yazarın Önceki Yazıları

07.10.2018

Bir tek gol eksik

01.10.2018

Nakavt

28.09.2018

Yazıklar olsun!

25.09.2018

Dağ fare doğurdu

21.09.2018

Mutluluğa tek sebep!

17.09.2018

Kazanan kim?

02.09.2018

Cocu’nun şaheseri

26.08.2018

Büyük takım!

19.08.2018

Sabun

15.08.2018

Kaybederken kazanmak!
daha fazlası...

Diğer Yazarlar

Güntekin Onay

Deplasmanda yine kayıp

Gökhan Dinç

Kabak tadı verdi

Faik Çetiner

Kazanmayı unutan takım

Mehmet Ayan

1 PUAN İYİDİR!

Serhat Ulueren

Farktan kurtuldular

Ali Can

Bir halının yaptığına bak

Bahri Havadır

Terim golü!

Ersin Düzen

Bir tek gol eksik

Lütfü Özel

2 forvet 4 gol

Ömer Güvenç

Santrforsuz bu kadar!