'Diri diri mezara girdik!'

Geçtiğimiz günlerde Brezilya'da hırsızlık yaparken yakalan şarkıcı Işın Karaca’nın eski eşi Sedat Doğan’dan haber var. Sedat Doğan’ın annesi Hicran Doğan, "Üç tane uçak bileti aldım; ama Türkiye'ye gelmedi. Babası yoğun bakımda" dedi.

06.10.2017 Cuma 16:03
Güncellenme: 06.10.2017 16:04
Türkiye’de hakkında dolandırıcılıktan suç duyurusu bulunan Sedat Doğan yeni bir hayat kurmak için Brezilya’ya gitmişti. Bu ülkede çeşitli suçlara karışan ünlü fotoğrafçı, geçtiğimiz günlerde polisler tarafından yakalanıp ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmıştı.
 
 
Çıkan haberlerden sonra ailesi, Sedat Doğan’ı Türkiye’ye gelmesi için ikna etti. Önce ailesinin teklifini kabul eden Doğan, Türkiye’ye dönmekten son anda vazgeçti. 3 kez uçak bileti alınmasına rağmen Türkiye’ye dönmemekte ısrar eden Sedat Doğan’ın hırsızlık yapmaya devam ettiği iddia edildi. Sedat Doğan'ın parasızlıktan Brezilya’da bir garajda yaşadığı ve uyuşturucu kullanmaya devam ettiği öne sürüldü. Yaşanan olaylardan sonra Sedat Doğan’ın babasının beyin kanaması geçirdiği ve hastanede yaşam mücadelesi verdiği belirtildi.
 
 
"ÜÇ TANE UÇAK BİLETİ ALDIM"
 
Star TV'de yayınlanan 'Duymayan Kalmasın' programına telefonla bağlanan Sedat Doğan’ın annesi Hicran Doğan, yaşadığı zorlukları şu sözlerle anlattı:
 
"Yaşanan bütün bu kötü haberleri televizyonda görüyorum. Sedat’ın bugün burada olması gerekiyordu ama uçağa binmedi. Ve ben bugün yeniden uçak biteli aldım. Babası şu an yoğun bakımda artık yorulduk. ‘Ailesi bakmadı etmedi’ gibi şeyler söyleniyor, kesinlikle öyle bir şey yok. Ben ona para gönderdikçe madde kullandı. Son 4 aydır para gönderemiyordum. ‘Belki bir işe girer çalışır, para bulamaz bu maddeyi kullanmaktan vazgeçer’ diye. Yaşananları görünce yıkıldım. Oğluma üç tane uçak bileti aldım ama gelmedi. Ben zorla ayakta duruyorum babası yoğun bakımda."
 
 
"ÇOCUĞUM GÖZ GÖRE GÖRE ÖLÜYOR"
 
Sedat’ı Türkiye’de hastaneye de yatırdım, hastaneden kaçtı. Bu çocuk bu hale nasıl geldi, ne oldu biliyorum. Sedat bana diyor ki ‘Işın, çocuğumu bir kez göstersin ona sarılayım, çok özledim’ ama Işın'a da hak veriyorum, nasıl göstersin bu durumda. Benim çocuğum elimden kayıyor, gidiyor. Büyükelçilikle de irtibata geçtim. 15 gün çocuğumdan haber alamadım. Bütün konsolosluk bana yardımcı oldu. 'Çıktığı zaman konsolosluğa getireceğiz’ dediler, dediklerini yaptılar. Orada telefonla konuştum ‘oğlum yapma etme buraya gel’ dedim. ‘Tamam, geleceğim anne, artık madde kullanmıyorum’ dedi.
 
 
Sedat’ın bugün gelmesi lazımdı. Çarşamba uçağa binmesi gerekiyordu… ‘havalimanında uyuya kaldım uçağı kaçırdım’ dedi. Ben de yeniden para gönderdim. Bu Sedat’ın son şansı eğer uçağa binerse 2-3 gün sonra burada olacak. Oğluma 100 bin TL’ye yakın para gönderdim. Sadece 4 ay para göndermedim, o da hırsızlık yaptı. Ben artık çok yoruldum. Sedat, Türkiye’ye geldiği zaman bana manevi destek olun, tedavi ettirelim. Benim oğlum bağımlı, bana yardım edin. Benim çocuğum göz göre göre ölüyor. Ben de artık çok yoruldum, o kadar zordayım ki... ‘Türkiye’ye gelirsem tedavi olacağım, düzeleceğim’ diyor. Biz artık diri diri mezara girdik, çok kötü durumdayız. Hiçbir şeyimiz kalmadı. Ailesi en başından beri arkasında. Çocuğumun 1 senedir madde kullandığını öğrendim.
 
 

HABER ÖNERİLERİ

Ünlü oyuncu trafik kazası geçirdi

Zeynep Alkan

Yağmur Ünal, yatakta çektiği videoyu paylaştı

Kahveme ilaç atıp paramı çaldılar!

Deniz sonrası salsa

Zehirlendi

Güneş banyosu

INNA’nın Bodrum aşkı

Aceleci Sibel

Dizi setlerini özledim