Ümit Özat siyasete giriyor! Muharrem İnce'nin partisinin logosu belli oldu...

Muharrem İnce'nin 4 Eylül 2020'de Sivas'tan başlattığı "Bin Günde Memleket Hareketi", Atatürk'ün Samsun'a çıktığı tarih olan 19 Mayıs'ta "Memleket Partisi" adı altında siyasi faaliyetlerine başlayacak. Sloganını "Memleket, Adalet, Vicdan ve İş" kelimelerinin baş harfleri "Mavi" olarak belirleyen partinin logosu ise Türkiye haritası şeklinde olacak. Logoda, Ankara'nın üzerinde nazar boncuğu şeklinde "@" işareti bulunacak. 50-60 kişilik kurucular kurulunun yer alacağı partide, 4 genel başkan yardımcılığı ve bir güçlü genel sekreterlik, ayrıca yönetim kademesinde ise MYK ve PM üyelikleri yer alacak.

01.05.2021 Cumartesi 15:57
Güncellenme: 01.05.2021 16:01
AA
Muharrem İnce'nin 4 Eylül 2020'de  Sivas'tan başlattığı "Bin Günde Memleket Hareketi", Atatürk'ün Samsun'a çıktığı  tarih olan 19 Mayıs'ta "Memleket Partisi" adı altında siyasi faaliyetlerine  başlayacak.  AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, eski Yalova Milletvekili İnce'nin  geçen yıl eylül ayında Sivas Kongresi'nin yıl dönümünde bu kentten başlattığı  Memleket Hareketi'nin partileşme çalışmalarında son aşamaya gelindi.  Tüm büyükşehirlerde ve çok sayıda ilde il başkanlarını belirleyen  İnce, Atatürk'ün Samsun'a çıktığı tarih olan 19 Mayıs'ta ise partinin kuruluş  dilekçesini İçişleri Bakanlığına sunacak. İnce, kuruluş dilekçesini 17-18  Mayıs'ta Ankara'da toplayacağı Kurucular Kurulu üyeleriyle teslim edecek.
 
 Sloganını "Memleket, Adalet, Vicdan ve İş" kelimelerinin baş harfleri  "Mavi" olarak belirleyen partinin logosu ise Türkiye haritası şeklinde olacak.  Logoda, Ankara'nın üzerinde ise nazar boncuğu şeklinde "@" işareti bulunacak.  Partinin internet sitesi "memlekethareketi.com" adresi de 19 Mayıs'ta  hizmete açılacak.
 
  Güçlü genel sekreterlik olacak
 
 Parti tüzüğü ve programı hazır olan Memleket Hareketi'nde 50-60  kişilik kurucular kurulu yer alacak.Kurucular kurulunca daha önce CHP'den istifa eden 3 milletvekilinin  yanı sıra eski futbolcu Ümit Özat, iş adamları Serkan Ufuk Akgün, Hüseyin  Baraner, gazeteci Şaban Sevinç gibi isimler bulunuyor. 4 genel başkan yardımcılığının bulunacağı partide "güçlü genel  sekreterlik" olacak. Partinin ilk genel sekreterinin Hakkı Akalın olacağı  öğrenildi.  
 
 Cumhurbaşkanı adayını üyeler belirleyecek
 
  Memleket Hareketi Partisi'nde 20-25 arasında MYK üyesi, 50 kişiden  oluşan Parti Meclisi (PM) bulunacak. Partinin kadın ve gençlik kolları ise  olmayacak.  Milletvekili adayının belirlenmesinde "ön seçim ve fermuar" sistemini  uygulayacak partinin cumhurbaşkanı adayını ise üyeler seçimle belirleyecek. Muharrem İnce partisinin kuruluşunu ilan ettikten sonra ise il  gezilerine devam edecek. İlk olarak gitmediği az sayıdaki ili ziyaret edecek  İnce, daha sonra ise ilçe gezilerine başlayacak.
 
  
 
 
 

HABER ÖNERİLERİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ne için 'Hamdolsun' dedi! Merak edilen soruya yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tarihi mesaj: Bütün dünya bilsin ki yanınızdayız

Meral Akşener: TBMM, Uğur Şahin ve Özlem Türeci'yi Nobel'e aday göstersin

Oğuzhan Asiltürk'ten flaş çıkış

HDP'nin kapatılması istemiyle açılan davada Anayasa Mahkemesi ilk incelemeyi 21 Haziran'da yapacak

Meclis'e geliyor, herkesi ilgilendiriyor! 2 yıl sınırı...

CHP lideri Kılıçdaroğlu: Yeni siyaset anlayışına ihtiyacımız var

Suriye sınırı nasıl çizildi?

Kılıçdaroğlu'nun askeri törenle karşılanmasıyla ilgili açıklama

Seçim ilk turda bitti! Yeni sistemin ilk cumhurbaşkanı Erdoğan oldu