Sokağa çıkma yasağında son dakika gelişmesi! Bakanlık duyurdu

Sokağa çıkma kısıtlamasında son dakika gelişmesi yaşandı. İçişleri Bakanlığı 81 ile yeni genelge gönderdi. Genelgeye göre, cadde, sokak ve meydanlarda şampiyonluk kutlaması yapılamayacak. Stadyumlarda ise belirlenen sayı kadar izleyici ve görevli olacak.

15.05.2021 Cumartesi 08:57
Güncellenme: 15.05.2021 09:08
İçişleri Bakanlığı, valiliklere şampiyonluk kutlama genelgesi gönderdi. Spor Toto Süper Lig'de son hafta müsabakalarının oynanacağı belirtilen genelgede, gerekli tedbirlerin alınması istendi.
 
Asayiş ve tam kapanma süreci kurallarına dikkat çekildi.
 
Valiliklerden maçların oynanacağı statlara futbol federasyonunca belirlenen sayı kadar izleyici ve görevli alınması istendi.
 
Şampiyonluk kutlamalarında kalabalıkların cadde, sokak ve meydanlarda toplanmasına izin verilmeyecek.
 
BAKAN SOYLU DA AÇIKLAMA YAPMIŞTI
 
Öte yandan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Ankara’da Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi’nde Ramazan bayramı tedbirlerine ilişkin yaptığı basın toplantısında konuyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu. 
 
Soylu, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ile canlı bağlantıda Süper Lig'de oynanacak şampiyonluk maçlarına ilişkin de uyarılarda bulunmuş ve cumartesi günü oynanacak maçların ardından şampiyonun belli olacağını anımsatmıştı.
 
Cumartesi günü için İstanbul'da bir diplomasiye ihtiyaç olduğunu anlatan Soylu, şunları kaydetmişti:
 
"Şampiyonluk kutlamaları sokağa taşarsa... Sağ olsun hem Giresunlular hem de Adanalılar kutlamaları minimum ölçekte yaptılar. Sokakta görüntüler oldu ama her tarafa yayılmış bir görüntü olmadı. Hem kulüp yöneticileri hem de valililerimiz bu konuda çağrıda bulundular. İstanbul'da da kutlamaların tam kapanma döneminden sonra yapılması hususunda bir diplomatik müzakere yöntemi hem size hem de valimize iş düşüyor. Buna dair bir tedbir almak lazım geldiğini düşünüyorum. Eğer bu konuda İstanbul bir ilke kararı üretirse, hep beraber oturup çağrıda bulunursa zannediyorum ki tam kapanma dönemine bir halel gelmeden, tam kapanma döneminin hemen akabinde bunlar yapılabilir. Böylece Türkiye'de örnek bir hareket kabiliyeti olur düşüncesindeyiz."
 
 

HABER ÖNERİLERİ

Meteoroloji son dakika duyurdu! Yeniden geliyor, soğuk hava, kuvvetli yağışlar ve...

Meteoroloji'den kritik uyarı! Son dakika olarak duyuruldu, saat verildi, çok kuvvetli...

Tüm Türkiye'de yeni dönem! Değişiyor, resmen belli oldu, yasaklar ve saatler...

Ankara'da 3.6 büyüklüğünde deprem

Hafta içi hafta sonu sokağa çıkma yasaklarıyla ilgili flaş gelişme! Restoranlar, kafeler, lokantalar hepsini kapsıyor! Tüm yasaklar kalkıyor... Tarih belli oldu

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazına ilişkin teklif Meclis'te kabul edildi

İstanbul'da aşı kuyruğu akşam da devam etti!

İşçi, memur milyonlara müjde! Bugünden itibaren...

Meteoroloji son dakika kodu ile yayınladı! 31 il için kritik uyarı, çok kuvvetli olacak, pazartesi...

Bodrum'da polis ekibine silahlı saldırı: 1 şehit, 1 yaralı var