Marketlerle ilgili flaş açıklama! O ürünler yasaklandı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, İçişleri Bakanlığının "market tedbirleri"ne ilişkin genelgesini olumlu bulduklarını belirterek, "Market genelgesi ile fırsatçılığa son verildi." ifadesini kullandı.

04.05.2021 Salı 12:31
Güncellenme: 04.05.2021 12:35
AA
(TESK)  Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yazılı açıklamasında, söz konusu genelge kapsamında  marketlerde temel gıda, ilaç ve temizlik ürünlerinin dışındaki ürünlerin satışına  izin verilmeyeceğini anımsattı.
 
Tam kapanma sürecinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili  usul ve esasların yeniden belirlenmesinin esnaf ve sanatkar adına sevindirici bir  karar olduğuna işaret eden Palandöken, "Market genelgesi ile fırsatçılığa son  verildi. Haksız bir uygulama ortadan kalktı." değerlendirmesinde bulundu.
 
Palandöken, marketlerde bazı ürün gruplarının satışının  yasaklanmasının yalnızca fiziksel ortamda gerçekleştirilen alışveriş için geçerli  olduğunu, buna karşın internetten satışların devam edeceğini belirterek, şunları  kaydetti: "Marketlerin internet satışlarına da kısıtlama getirilmeli. Bu konuda  bulunduğumuz taleplerin takipçisi olacağız. Taleplerimizin dikkate alınarak  haksız rekabetin ortadan kalkmasında başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip  Erdoğan'a, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'ya, Ticaret Bakanımız Sayın  Mehmet Muş'a ve emeği geçen herkese esnafımız adına teşekkür ediyorum."

HABER ÖNERİLERİ

Meteoroloji'den son dakika açıklaması! 20 il için uyarı! Kuvvetli geliyor

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan'dan kötü haber!

Bakan Soylu canlı yayında duyurdu! Tam kapanma devam edecek mi?

'Ateşi Anadolu'ya gönderdik' demişti! 1 hafta sonra gerçek oldu!

Eski Devlet Bakanı Cemil Erhan vefat etti

Mayın ve EYP'lere araçtan inmeden müdahale edilecek

İstanbul semalarında gizemli ışıklar! Herkes merak ediyordu

6 Mayıs koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...

Yasağa rağmen şehrin göbeğinde skandal anlar! Kadınlar...

Kalekim halka arz eşit mi, oransal mı? Kalekim halka arz hangi banka, kaç lot verir?