Evde Kal uyarısına Sağlık Bakanlığı'ndan açıklama!

Sabah saatlerinde milyonlarca kişinin telefonuna yapılan Evde Kal Türkiye Uyarısı ile ilgili Sağlık Bakanlığı açıklama yaptı.

24.07.2021 Cumartesi 12:23
Güncellenme: 24.07.2021 12:26
Milyonlarca telefon kullanıcısının telefonuna sabah saatlerinde gönderilen 'Evde Kal Türkiye' uyarısı pek çok kişide şaşkınlık yaratmıştı. Kaynağı belli olmayan uyarı ile ilgili Sağlık Bakanlığı açıklama yaptı. 
 
 
NTV'nin haberine göre, Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada telefonlara gönderilen uyarının Bakanlıkla ilgisi olmadığı, bir GSM şirketinden gönderildiği belirtildi.
 
EVDE KAL UYARISI NEDİR? 
 
Milyonlarca kişiye gönderilen Test Alert Notification Evde Kal Türkiye uyarısı gündem olmuştu. Evde kal Türkiye uyarısıyla karşılaşan pek çok kişi yüksek sesle verilen uyarıya hem şaşırdı hem de virüs tedirginliği yaşadı. Sosyal farkındalık için uygulanan Evde kal Türkiye uyarısı ile ilgili sosyal medyada pek çok yorum yapılmış, mesajın kaynağı anlaşılamamıştı. 
 

HABER ÖNERİLERİ

Meteoroloji son dakika olarak duyurdu! Tamamen tersine dönüyor! Günlerce sürecek flaş uyarı...

Hafta içi hafta sonu sokağa çıkma yasaklarıyla ilgili son dakika açıklaması! Resmen değişti, kötü haber geldi, birçok ilde...

Hafta içi hafta sonu yasakları ile flaş gelişme! Ve belli oldu, kafe, lokanta, AVM...

Meteoroloji'den son dakika açıklaması! 81 ili kapsıyor! Kar, fırtına yağmur sonrası sıcaklıklar geri dönüyor! Türkiye genelinde...

Tuzla'da kreşteki rezalette karar verildi! Görüntüler büyük tepki çekmişti...

'İlişkiye girerken annem babam bizi izliyordu!' Türkiye'yi şok eden olay

Meteoroloji'den son dakika kar uyarısı! 14 il alarma geçti! Çok kuvvetli geliyor! Pazar gününe kadar...

Ege'de korkutan deprem!

KYK yurtlarıyla ilgili son dakika açıklaması!

MSB duyurdu! Sıcak çatışma! Komandolar vurdu