Cumhurbaşkanı Erdoğan: TSK dünyanın en donanımlı ordularından biridir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Denizkurdu- 2021 Tatbikatı'na canlı bağlantı ile katılarak önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Türk Silahlı Kuvvetleri dünyanın en donanımlı ordularından biridir. Uluslararası hukuka uygun olarak kapsamlı olarak yürüttüğümüz tatbikatın başarıyla yürütüldüğünü görmekten mutluyuz." dedi.

04.06.2021 Cuma 15:17
Güncellenme: 04.06.2021 17:18
AA
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Silahlı  Kuvvetleri'nin, içindeki "hainlerden" temizlendikçe sorumluluk üstlendiği her  yerde başarıdan başarıya koştuğunu belirtti. 
 
Erdoğan, Denizkurdu 2021 Tatbikatı'nın seçkin gözlemci gününe  Zonguldak'tan canlı bağlantıyla katılarak tatbikatta görev alan birliklere hitap  etti. Erdoğan, tatbikatın başarılı geçmesini ve kahraman Türk donanması için  hayırlara vesile olmasını diledi.
 
Tatbikatta görev alan askerlere başarı dileyen Erdoğan, "Dost ve  kardeş ülkelerin silahlı kuvvetlerinden tatbikatı izlemek üzere Türkiye'ye gelen  misafirlerimize hoş geldiniz diyorum." ifadesini kullandı.
 
Erdoğan, tatbikatın Deniz Kuvvetleri Komutanlığı personelinin bilgi,  beceri, koordinasyon ve motivasyonunu daha da artıracağına inandığını söyleyerek,  Türk Silahlı Kuvvetlerinin 2 bin 200 yılı aşan teşkilatlanma yapısı, kurumsal  kültürü ve sayısız zaferi ile milletin iftihar kaynağı olduğunu vurguladı.
 
Türk Silahlı Kuvvetleri harbe hazırlık bakımından dünyanın en  donanımlı ordularından biri
Kahraman Türk ordusunun, vatan toprakları, mavi vatan ve semalar ile  84 milyonun güvenliğini temin için yüksek görev bilinciyle dün olduğu gibi bugün  de her türlü fedakarlığı gösterdiğinin altını çizen Erdoğan, "Ölürsem şehit,  kalırsam gazi şuuruyla hareket eden Türk Silahlı Kuvvetleri, içindeki hainlerden  temizlendikçe sorumluluk üstlendiği her yerde başarıdan başarıya koşuyor."  değerlendirmesinde bulundu.
 
Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetlerinin disiplini, yetenekleri,  caydırıcılığı ve kararlılığıyla harbe hazırlık bakımından dünyanın en donanımlı  ordularından biri olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:
"Son dönemde Doğu Akdeniz'den Suriye ve Irak'taki terörle mücadele  operasyonlarına kadar her alanda ordumuzun kabiliyetlerini görme imkanı bulduk.  Bilhassa milletimizin ve Kıbrıs Türklerinin hak, hukuk ve menfaatlerinin  korunması konusunda Türk donanması büyük bir kararlılık gösterdi. Deniz  Kuvvetleri Komutanlığımız, başta Mavi Vatan ve Denizkurdu tatbikatları olmak  üzere bu sene gerçekleştirdiğimiz tüm tatbikatlarda dosta güven, hasımlara korku  veren başarılara imza attı. Denizkurdu 2021 Tatbikatı ile inşallah bu başarı  grafiğini bir üst aşamaya taşıyoruz."
 
Yerli ve milli silah sistemlerini, gemileri, uçakları, insansız hava  ve su üstü araçların etkinliğini bu tatbikatta test ettiklerini dile getiren  Erdoğan, "Aynı zamanda farklı kuvvetlerimiz arasındaki müşterek çalışabilirlik  anlayışını da geliştirmiş oluyoruz. Böylece milletimizin göz bebeği olan kahraman  ordumuzun kabiliyetlerini görme, değerlendirme, şayet eksiklikler varsa onları da  kısa sürede telafi etme imkanına kavuşuyoruz." dedi.
 
Erdoğan, uluslararası hukuka uygun olarak eğitim amaçlı, geniş katılım  ve kapsamlı organizasyonla Ege Denizi ve Doğu Akdeniz'de icra edilen tatbikatın  başarıyla yürütüldüğünü görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şöyle devam  etti:
"Güçlü ordu, güçlü Türkiye. Bu inançla son 19 yıldır olduğu gibi  gelecekte de Türk Silahlı Kuvvetlerini desteklemeye, gücüne güç katmaya devam  edeceğiz. 25 Mayıs'ta başlayan ve 6 Haziran'da sona erecek olan Denizkurdu 2021  Tatbikatı bu irademizin en önemli işaretidir. Milletimizin cumhurbaşkanı,  devletimizin başı ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin başkomutanı olarak tatbikatta  görev alan tüm askerlerimizi tebrik ediyor, Rabbimden başarılar diliyorum. Bu  vesileyle devletimizin bekası, vatanımızın bağımsızlığı, milletimizin huzuru için  bir gül bahçesine girercesine toprağa düşen aziz şehitlerimizi rahmetle yad  ediyorum. Vatan topraklarının her karışında, denizde ve havada sınırlarımız  içinde ve sınırlarımızın ötesinde destanlar yazan kahramanlarımızı buradan bir  kez daha tüm kalbimle selamlıyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Denizleriniz  sakin, pruvanız neta, bahtınız açık olsun, kalın sağlıcakla."
 

HABER ÖNERİLERİ

Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili kulislere bomba gibi düşen iddia! Akşener, İmamoğlu, Yavaş, Kılıçdaroğlu...

Bakan Soylu: 2021'de 253 bin 299 kişinin ülkemize yasa dışı yollarla girişi engellendi

Erdoğan uyardı: Karşılarında bizzat bizi bulurlar

'Kim o iki ayyaş?'

Cumhurbaşkanı adaylığı hesabı karıştı! Gül, Yavaş, İmamoğlu, Babacan...

Cumhurbaşkanlığı: ABD'nin yazılı açıklması gerçeği yansıtmıyor

İletişim Başkanı Altun: Bu ateşi birlikte söndüreceğiz

Bahçeli'den flaş orman yangını tepkisi

Sözcü Kalın, Rusya'nın Suriye Özel Temsilcisi ile görüştü

Adalet Bakanı Gül, Venezuela Yüksek Adalet Mahkemesi Başkanı Perez'i kabul etti