Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li Altay hakkında suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, televizyon programında kendisine yönelik sözleri nedeniyle, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na 'tehdit' suçundan suç duyurusunda bulundu.

21.04.2021 Çarşamba 13:54
Güncellenme: 21.04.2021 14:49
Özkan ARSLAN/ANKARA,(DHA)
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın'ın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verdiği dilekçede, Altay'ın katıldığı televizyon programında sarf ettiği sözlere yer verildi. Dilekçede, merhum Başbakan Adnan Menderes’in darbeciler tarafından katledildiği anımsatıldı. Menderes’in idam edilmesinin, milletin vicdanında derin yaralar açtığı gibi vesayet odaklarının da Menderes’in akıbetiyle seçilmiş başbakanları ve cumhurbaşkanlarını tehdit ettiği ifade edildi. Altay'ın, şikayete konu açıklamalarıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, 27 Mayıs darbesi sonrası idam edilen Menderes'in akıbetiyle tehdit ederek açıkça atılı suçu işlediğine dikkat çekildi.
 
BİLDİRİ İLE ALTAY'IN AÇIKLAMALARI BENZER
Dilekçede ayrıca, 104 emekli amiral bildirisinde de 'aksi halde' ile başlayan cümle ile vurgulanmaya çalışılan akıbetin 'Menderes'in akıbeti' olduğuna vurgu yapıldı. Bildiride örtülü olarak vurgulanan akıbetin, Engin Altay tarafından da açıkça ifade edildiği belirtildi. Bildirinin içeriği ile Engin Altay’ın açıklamaları arasındaki benzerliğin dikkat çekici olduğu ifade edilerek, Altay'ın açıklamaları ile amirallerin bildirisi arasında bir bağlantı olup olmadığının da araştırılması ve varsa soruşturmanın birlikte yürütülmesi talep edildi.
 

HABER ÖNERİLERİ

Sokağa çıkma yasağında son dakika gelişmesi! Bakanlık duyurdu

Hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasağında flaş gelişme! Belli oldu

Son dakika olarak duyuruldu! Saat verildi, o iller için...

Hafta sonu ve hafta içi sokağa çıkma yasağında flaş gelişme! 17 Mayıs'tan sonra...

Hafta içi hafta sonu sokağa çıkma yasakları ile ilgili son dakika gelişmesi! Ve değişti bakanlık duyurdu...

Çatıda gören hemen polisi aradı! Çırılçıplak güneşlendi

15 Mayıs koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...

Türkiye İsrail'i listeden çıkardı! Gelen yolculardan PCR testi istenecek...

Kademeli normalleşme ile ilgili son dakika gelişmesi! Bakanlık duyurdu

Çorum'da 4 büyüklüğünde deprem