Başörtülü akademisyene saldıran şüpheli tutuklandı

İstanbul Nişantaşı'nda parkta oturan başörtülü araştırma görevlisi Neşe Nur Akkaya’ya saldırdığı iddia edilen Eray Ç, tutuklandı.

10.06.2021 Perşembe 17:48
Güncellenme: 10.06.2021 19:05
Nişantaşı Mıstık Parkı’nda yaşandığı iddia edilen olaya göre, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak görev yapan Neşe Nur Akkaya ve kız arkadaşı parkta oturup sohbet ederken, yine parkta arkadaşlarıyla oturan Eray Çakın isimli şahsın önce bakışları daha sonra ise ‘başörtüleri nedeniyle’ hakaret dolu sözlü tacizine maruz kaldı. 
 
“Gaziosmanpaşa’ya gidin”
 
Eray Çakın daha sonra genç kızların yanına gelerek “Burada ne işiniz var, siz ve sizin gibileri istemiyoruz. Gidin başka yerlere, çok parkta oturmak istiyorsanız, Gaziosmanpaşa’ya gidip oturun” diyerek nefret söylemlerinde bulundu.
 
Neye uğradığını şaşıran genç kızlar, şahsa “Rahatsız oluyorsan, sen gidip başka bir yerde oturabilirsin” diyerek tepki gösterdi.
 
Bunun üzerine Eray Çakın sözlü saldırılarını fiziksel boyuta taşıdı ve elindeki termos ve enerji içeceği şişesiyle Neşe Nur Akkaya’ya vurdu, ard arda yumruk attı. Akkaya aldığı darbelerle yere yığıldı.
 
 
Darp raporu aldı
 
Saldırıya parktaki diğer vatandaşlar müdahale etti. İhbar üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Hastaneye kaldırılan Neşe Nur Akkaya darp raporu alarak şahıstan şikayetçi oldu.
 
İtiraf etti
 
Gözaltına alınan Eray Çakın ifadesinde Neşe Nur Akkaya’ya saldırdığını ve nefret söylerimde bulunduğunu itiraf etti. Saldırganın arkadaşları ve diğer görgü tanıkları da yumruklu saldırıya şahit olduklarını ifadelerinde beyan etti. 
 
Tutuklandı
 
Saldırgan, tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.
 
Eray Ç. tutuklandı.

HABER ÖNERİLERİ

Hafta içi hafta sonu sokağa çıkma yasaklarıyla ilgili flaş gelişme! Restoranlar, kafeler, lokantalar hepsini kapsıyor! Tüm yasaklar kalkıyor... Tarih belli oldu

Meteoroloji son dakika kodu ile duyurdu! Çok kuvvetli geliyor, tamamen değişti...

Hafta sonu hafta içi sokağa çıkma yasaklarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Yeni kararı açıkladı: Saatler ve pazar günü yasağı...

Meteoroloji'den 26 il için sarı ve turuncu uyarı! Yarından itibaren...

Marmara Denizi'nde 3.1 büyüklüğünde deprem

Cumhurbaşkanı Erdoğan kritik görüşme sonrası duyurdu: Biden'la mutabık kaldık

81 ile yazı gönderildi! Arabası olan herkesi kapsıyor! Trafik sigortası...

İşçi, memur ve tüm çalışanlar için geçerli! Resmen başlıyor, internetten...

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre görevden alındı

Türkiye dahil sadece 3 ülke üretiyor! Kilosu 750 lira