Merve Toy

tüm yazıları
e-posta gönder

Ustaların savaşı başlıyor

08.10.2016 Cumartesi

BEKLENEN gün geldi. Spor Toto Basketbol Ligi yeni sezonu başlıyor. Geçen sezon yaşanan büyük heyecan sonrası takımların yaz dönemindeki yenilenmeleri bu sezonu çok daha motive beklememizi sağladı. 2016-2017 sezonu öncesi en çok konuşulan değişim Darüşşafaka Doğuş’tan geldi şüphesiz.

EFES YENİ SAYFA AÇIYOR

DAVID Blatt ismiyle birlikte kadrosu dışında ışığı da değişen Daçka hazırlık maçlarında fırtına gibi esip bugün başlayacak yarışta tepe mücadelesinin sertliğine ne düzeyde ortak olacağının sinyalini net şekilde verdi. Değişimi en az ama sağlamlığı tartışılmaz F.Bahçe son şampiyon ve Euroleague finalisti olarak sezonun en iddialı takımlarından. Obradovicli sarı-lacivertliler, Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı da alarak yüksek enerjili bir başlangıç yapacak.

EUROCUP şampiyonluğu sonrası Euroleague hedefleriyle doğru orantılı bütçesini arttırıp geniş bir kadro kuran G.Saray Odeabank da Ergin Ataman yönetiminde iddialı takımlar listesinin tartışmasız takımları arasındaki yerini alıyor.

VE Anadolu Efes... Son yıllarda yaptığı yatırımların karşılığını alamamanın bir hayli stres yarattığı lacivert-beyazlılar yepyeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor. Geçen sezon Laboral’le sürpriz denebilecek final four tecrübesi sonrası Anadolu Efes’le ikinci macerasına atılan Perasovic önderliğinde hedef bu kez büyük. Yeterince hazır olup olmadıkları tartışılır ancak iddialı bu yarışta rolleri büyük olacak. Euroleague 4’lüsü haklı olarak reytingin büyük bölümünü paylaşıyor.

Beşiktaş umutlu

SIFIRLANAN Beşiktaş Sompo Japan, Ufuk Sarıcalı sezondan haklı olarak umutlu. Pınar Karşıyaka’sı Banvit’i Uşak’ı da cabası. Diğer 8 takıma gelince; yeni ve heyecanlı Tofaş ligin rengi olacak. Play-off çekişmesinde ben de varım diyecek kadrolar da var, çeşitli sebeplerle yeterli hazırlığı yapamamış ve beklentisi düşük olanlar da.

AMA Balıkesir’den Trabzon’a, Gaziantep’ten Giresun’a, Belediyespor’dan Büyükçekmece’ye kadar ayrı hedeflerle ayrı heyecanı paylaşacak tüm takımlar. Yeni sezon başlıyor. Hepsine şimdiden başarılar.

Yazarın Önceki Yazıları

18.05.2018

Kazanan tecrübe olacaktır

14.11.2017

Bu maraton başka maraton

17.10.2017

Cedi-Furkan’lı NBA bugün start alıyor

08.09.2017

Bu takım pes etmez asla!

11.08.2017

Yeni sezon hepimize hayırlı olsun

22.05.2017

Söz uçar yazı kalır şampiyon F.Bahçe

18.05.2017

İstanbul final-four’a hazır

31.01.2017

1 derbimiz daha var

14.11.2016

F.Bahçe derin bir nefes aldı

29.10.2016

Soru işaretleri
daha fazlası...