Merve Toy

tüm yazıları
e-posta gönder

4 gözle mayısı bekliyoruz

28.09.2016 Çarşamba

HY Eurolig 2017 Final-Four’unun İstanbul’da yapılacağı medya tanıtımıyla açıklandı. Görkemli toplantının bir gece öncesinde THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Eurolig CEO’su Jordi Bertomeu ve az sayıda medya mensubunu özel bir akşam yemeğinde ağırladı. Spor medyasından yemeğe davetli 4 yazarından biri olarak Final-Four 2017’nin İstanbul’da yapılacağına dair resmi açıklamaya öncelikli tanık olmak dışında aklımızda ne varsa sorma fırsatı bulduk.

BERTOMEU, organizasyona aday şehirler arasında İstanbul’un öne çıkmasında THY ile kurulan sözleşmelerden öte dostluğun etkili rol oynadığının altını çizdi. İstanbul’un ev sahipliği adına her anlamda yeterli olması ve Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olması da diğer etkenlerdi. Bu açıklamayla birlikte aklımıza elbette son dönemde ülkemizin içinden geçtiği sıkıntılı süreç ve yaşanan terör eylemlerinin karar aşamasında olumsuz etki yaratıp yaratmadığı sorusu geldi. Hemen ardından da o alkışlık cevap! “Terör ne yazık ki her yerde. Bu saldırıları yapanları amaçlarına ulaştırmış hissettirmek en kötüsü olur. Biz hiç endişe etmedik ve katılan takımlar da İstanbul’la alakalı bir endişe hissetmiyorlar. Bizi eğlendiren şeyleri yapmaya devam etmek teröre verilecek en güzel cevaptır” dedi Bertomeu.

AVRUPA’NIN en büyük basketbol organizasyonu olarak önceliklerinin izleyiciye hizmet etmek olduğunun altını da çizdi başarılı CEO. Artık takımınızın son 16’da elenmesi yüzünden izleyeceğiniz maç sayısı azalmayacak ve aynı zamanda şehrinizin takımıyla oynamıyor diye diğer Avrupa devlerinin maçlarını canlı izleyememe derdinden de kurtulmuş olacaksınız. Hepsi güzel de oyuncular adına biraz yorucu olacak bu tempo. Eurolig yeni sisteminin  lig usulü oynanacak olması maç sayısının artması demek.

2.4 MİLYAR İZLEYİCİ SAYISI

BERTOMEU, yorucu olacağı aşikar ama oyuncuların dinlenme sürelerinin milli takım takvimleri nedeniyle daraldığını ve sezon içinde maç sayısının çok olmasının antrenman yapmaktan çok daha fazla tercih edildiğini söyleyerek açıkladı bu durumu. Kendisine katıldığımı belirtip o kritik soruyu sordum. Peki 2017 Avrupa Şampiyonası sonrası ne olacak? Milli takımlar sezon içinde de oynayacak. “Korkunç” dedi! “Bu hem bizim adımıza ama daha da önemlisi milli takımlar adına korkunç bir karar. NBA’de çok sayıda oyuncusu bulunan pek çok ülke o oyunculardan yoksun ve pek çok maçta genç takımlarıyla sahada olmak zorunda kalacak. Bu kararı kesinlikle desteklemiyoruz!” Tekrar final-four konusuna döndük ve İstanbul’da yapılacak organizasyonun 19 Mayıs’ta başlayacak olmasının bizler için ayrıca anlamlı olduğunun altı çizildi.

İLKER Aycı, Berlin’de F.Bahçe-CSKA arasındaki finalin etkisinden çıkamadığını, bu kez 19 Mayıs gibi özel bir hafta sonunda ve İstanbul’daki finallerde kupanın bir Türk Takımı’na gideceğine yürekten inandığını söyledi. Başladığı noktadan bugüne çok büyük bir gelişim yaşayan Eurolig, ulaşılan izleyici sayısını 20 milyonlu rakamlardan 2.4 milyarlı rakamlara çıkardı.

12 televizyon partner sayısı bugün 202. Sponsorların artışıysa cabası. Son yıllarda bu tanıtıma en büyük katkıyı yapan da şüphesiz THY. Şimdilik 2020’ye kadar gibi görünen bu birlikteliğin uzaması adına önemli sinyaller de verildi o gecede.

4 güzide takımımızın mücadele ettiği, dünyaya mal olmuş hava yolu şirketimizin sponsorluğunu üstlendiği bu dev organizasyonda İstanbul’a bir kupa yakışır. Dört gözle mayıs ayını bekliyoruz.  

Yazarın Önceki Yazıları

18.05.2018

Kazanan tecrübe olacaktır

14.11.2017

Bu maraton başka maraton

17.10.2017

Cedi-Furkan’lı NBA bugün start alıyor

08.09.2017

Bu takım pes etmez asla!

11.08.2017

Yeni sezon hepimize hayırlı olsun

22.05.2017

Söz uçar yazı kalır şampiyon F.Bahçe

18.05.2017

İstanbul final-four’a hazır

31.01.2017

1 derbimiz daha var

14.11.2016

F.Bahçe derin bir nefes aldı

29.10.2016

Soru işaretleri
daha fazlası...