Merve Toy

tüm yazıları
e-posta gönder

Bireysellik zirvede

20.10.2015 Salı
DAHA başlamadan maksimum keyif vaat eden bir maç! İki tecrübeli teknik adam, iki önemli kadro. Henüz tam hazır değillerdi belki. Eksikler de vardı. Özellikle Efes adına. Hali hazırda forma giymeye başlamamış sakatlar dışında son dakika eksikleri Birkan ve Heurtel’den yoksundu lacivert-beyazlılar. G.Saray cephesindeyse en kritik eksik, zaten kadroya dahil edilmemiş olan oyun kurucuydu. McCollum’un bu takıma katkı verdiği ve vereceği tartışmasız bir gerçek. 
 
HİÇ gününde olmadığı ve beklenenin çok uzağında kaldığı dün akşamı saymazsak tabii. İlk çeyreğin son bölümünde başlayan Granger-Dunston ikilisi sarı-kırmızılılar adına “Bizde ne eksik?” sorusunun yanıtı gibiydi. G.Saray, Lasme’nin skorda etkili olması ve top kaybı yapmamanın da katkısıyla oldukça kötü dış şut performansına rağmen skordan kopmamayı başardı. 
 
HER zaman çok etkili oyun kurucularla çalışmış Ergin Ataman’ın kadro planlamasında McCollum’un eksik yönlerini Sinan-Şafak ikilisiyle idare etmeyi planlaması 3. çeyrekte işe yaradı. Tabii Efes’in savunma tercihi ve Micov’un insiyatif alarak bulduğu sayılarla birleşince! Ancak bana göre orta seviye maçları idare edebilecek bu çözüm, yüksek kalite mücadelelerde oyun kurucu eksiğini unutturmaya yetmeyecek gibi. Tıpkı son çeyrekte olduğu gibi. 
 
SAĞLIKLI BİR SEZON OLSUN
 
EFES adına Heurtel’in önemli olduğu gerçeği yadsınamaz. Ancak dün akşam sahada olmayışı lacivert-beyazlılar adına avantajdı. Süresi artan Granger, etkili G.Saray baskılarına boyun eğmeyerek performansını maksimuma taşıdı ve maçın fark yaratan ismi oldu. Maç sonu coach Ergin Ataman’ın da söylediği gibi, maçın genelinde istediği oyunu sahaya yansıtamadı ev sahibi. 
 
ANADOLU Efes daralan rotasyonuyla bireysel performansların zirve yaptığı maçta hak ettiği bir galibiyetle ayrıldı sahadan. Sakatlıklar rahatsızlıklar sebebiyle sahada yer alamayan oyuncularla birlikte, zatürre tedavisi tamamlanıp ilk kez takımının başında sahaya çıkabilen Ergin Ataman ve kalbinden bir operasyon geçiren Dusan Ivkovic’e geçmiş olsun. 
Herkes için en önemlisi sağlıklı bir sezon olsun. 

Yazarın Önceki Yazıları

18.05.2018

Kazanan tecrübe olacaktır

14.11.2017

Bu maraton başka maraton

17.10.2017

Cedi-Furkan’lı NBA bugün start alıyor

08.09.2017

Bu takım pes etmez asla!

11.08.2017

Yeni sezon hepimize hayırlı olsun

22.05.2017

Söz uçar yazı kalır şampiyon F.Bahçe

18.05.2017

İstanbul final-four’a hazır

31.01.2017

1 derbimiz daha var

14.11.2016

F.Bahçe derin bir nefes aldı

29.10.2016

Soru işaretleri
daha fazlası...