Merve Toy

tüm yazıları
e-posta gönder

1 derbimiz daha var

31.01.2017 Salı

ALIŞKANLIKLAR hızla değişiyor. Gelişen teknolojiyle birlikte ayak uydurmakta zorlandığımız ancak gerisinde kalmamak adına da ciddi efor sarfettiğimiz bir dönemin içindeyiz. Teknolojinin sporun ne kadarında olması gerektiğini tartışadururken sporun tamamen teknolojiye entegre olduğu bir alan oluştu. Yeni de oluşmadı aslıda. Bir süredir var ancak bizim için adaptasyon yeni yeni sağlanıyor. 

ESPOR’DAN bahsediyorum. Bilgisayar oyunları ve oyunu oynayan takımlar artık profesyonel liglerde oynayan takımlar ve sporculardan oluşuyor. En popüleri, dünyayı kasıp kavuran LOL (League of legends). Bilindiği üzere son 2 yıldır Türkiye’de gerçekleştirilen finaller Ülker Sports Arena’yı hınca hınç doldurmuştu. Nerede bu seyirci, neden statlara gelmiyor sorusunun yanıtı ve hatta bana göre kulüplerimizin çoğu adına şapkayı öne koymak gerektiğinin mesajıydı. Staples Center’da gerçekleşen LOL Dünya Şampiyonası’nda Super Bowl’u, NBA All Star’ın geride bırakacak şovlar ve izleyici katılımı yaşanınca ben de haliyle takip edilecek organizasyonlar listeme ekledim. 
 
MEDYADA DA İLGİ YOĞUN
 
GEÇTİĞİMİZ aylarda Barselona’da yapılan Lol All Star’ını takibe gittim. Milyonlarca dolarlık takımların, ülkemizde şampiyonluk mücadelesi veren takımların yıldızlarıyla yarışan kontrat ücretlerine sahip oyuncuların yarışına tanıklık ettim. Tahmin edileceği üzere biletler tükenmiş. Oyun karakterlerinin sembol ürünleri neredeyse tamamen satılmış. 2 gün boyunda saatlerce dolu olan salonda Avrupa ve Kore karmalarının kıyasıya yarışına, desteklediği takımın yanı sıra kazananı alkışlayan mest edici bir genç topluluğa canlı şahit olma fırsatı yakaladım. 
 
TÜRKİYE’YE döner dönmez de derbi heyecanı sardı tabii. Espor’un gelişimi, gördüğü ilgi spor kulüplerimizin kayıtsız kalamayacağı boyutta olunca F.Bahçe ve G.Saray da ligin parçası oldu. Çok da iyi oldu demekten kendimi alamıyorum. Geçen hafta sonu yeşil sahalar, potalar, fileler dışında bir F.Bahçe-G.Saray rekabeti yaşandı. Bu platformda ilk kez karşı karşıya gelen ezeli rakiplerin mücadelesinden kazanan çıkmadı. Sonuç 1-1. ‘Beraberlikle başlayan 2 ezeli rakibin tarihteki mücadelesi…’ diye başlayan cümlelerin temelini attı. Konu F.Bahçe-G.Saray rekabeti olunca da yazılı ve sosyal medyanın da ilgi odağıydı. Ne mutlu ki artık bir derbimiz, bir heyecanımız daha var.

Yazarın Önceki Yazıları

18.05.2018

Kazanan tecrübe olacaktır

14.11.2017

Bu maraton başka maraton

17.10.2017

Cedi-Furkan’lı NBA bugün start alıyor

08.09.2017

Bu takım pes etmez asla!

11.08.2017

Yeni sezon hepimize hayırlı olsun

22.05.2017

Söz uçar yazı kalır şampiyon F.Bahçe

18.05.2017

İstanbul final-four’a hazır

31.01.2017

1 derbimiz daha var

14.11.2016

F.Bahçe derin bir nefes aldı

29.10.2016

Soru işaretleri
daha fazlası...