Merve Toy

tüm yazıları
e-posta gönder

F.Bahçe derin bir nefes aldı

14.11.2016 Pazartesi
BİR yanda F.Bahçe diğer tarafta G.Saray. Sezon başı itibarıyla dengesini bulamamış ancak Euroleague’deki Olmpiakos galibiyetiyle moral bulmuş G.Saray’la, Bogdanovic’in yokluğu ve yorgunlukla düşen motivasyonuyla 2 yenilgi alan F.Bahçe karşı karşıya. 
 
BAŞTAN sona F.Bahçe için değişen bir şey yoktu sahada. Bu nedenle kazandılar zaten! Vesely maç başında alev alevdi. G.Saray da yüksek yüzdeli başlangıçla etkiliydi. F.Bahçe çemberde ne kadar ısrarlıysa G.Saray da yüksek yüzdelerin etkisiyle dışarıda kalmakta ısrarcı davrandı. 
 
İLK yarıda sarı-kırmızılılara skorda aradığını veren 3 sayı isabetleri, 2. çeyrek sonunda düşmeye başlayınca kriz sinyalleri de çaldı. Hücumda ritmini kaybeden Cimbom savunmada da SOS vermeye başladı. Oyunu çembere yığmaktaki ısrarından ödün vermeyen ev sahibi, 3. çeyrekte kontrolü tamamen kaybeden konuk ekibe üstünlük kurmakta gecikmedi. Farkın açılmasıyla motivasyonu düşen G.Saray 7 sayı bulabildiği 3. çeyrekte uzaklardan attı da attı ama tutturamadı. Fenerbahçe soğuk duş aldıran 2 Avrupa mağlubiyeti sonrası toparlanma, motivasyon kazanma adına belki de en hedef maç olan G.Saray’a karşı yapması gereken ne varsa sahaya yansıttı. 
 
OBRADOVIC’İN öğrencileri derslerini iyi çalışmıştı ve hak ettikleri bir galibiyet aldı. G.Saray cephesindeyse Olympiakos galibiyetinin unutturmaması gereken sorunlar 1 maç yani 2 gün arayla tekrar su yüzüne çıktı. Çember altında hissedilen sıkıntı, Sinan’ın müthiş eforuna rağmen Dentmon’ın yetersiz kaldığı bir tabloyla mağlubiyete davetiye çıkardı. 
 
ARTIK KABAK TADI VERİYOR!
 
Kağıt üzerinde yalnızca bir lig galibiyeti olsa sa psikolojik olarak kıymeti tartışılmaz bir maç oynandı. Kazanan Fenerbahçe derin bir nefes aldı.  
 
ALTINI çizmeden geçemeyeceğim bir konu var. F.Bahçe taraftarının Göksenin’e tezahüratları sonrası yaşanan diyalog ve gerilen ortam! Sonra elden ele gezen mikrofonla tansiyon düşürme çabası. Renklere zerre kadar takılmadan söylüyorum; bazı takım taraftarların rakibin belli oyuncu ve antrenörlerine yaptığı sabit agresif muamelenin karşılığı artık kabak tadı.

Yazarın Önceki Yazıları

18.05.2018

Kazanan tecrübe olacaktır

14.11.2017

Bu maraton başka maraton

17.10.2017

Cedi-Furkan’lı NBA bugün start alıyor

08.09.2017

Bu takım pes etmez asla!

11.08.2017

Yeni sezon hepimize hayırlı olsun

22.05.2017

Söz uçar yazı kalır şampiyon F.Bahçe

18.05.2017

İstanbul final-four’a hazır

31.01.2017

1 derbimiz daha var

14.11.2016

F.Bahçe derin bir nefes aldı

29.10.2016

Soru işaretleri
daha fazlası...