Merve Toy

tüm yazıları
e-posta gönder

Soru işaretleri

29.10.2016 Cumartesi
BİR yanda Euroleague’in son finalisti, kadrosunu neredeyse tamamen korumuş, kazanmaya alışmış ve bu sene Final 4 hatta kupa için en önemli adaylardan F.Bahçe. Diğer yanda Euroleague’in yenisi, kadrosu yeni, adaptasyon sürecini atlatamamış takımı G.Saray Odeabank. 
 
BU mini bilgiler doğrultusunda haliyle favori F.Bahçe. Fakat G.Saray’la ilgili bölümde şöyle büyük bir soru işareti mevcut. Sıkıntı yeni transferlerin henüz adapte olamaması mı yoksa bu transferlerden en kritik olanların hedefler adına doğru isimler olmaması mı? 
 
BUNDAN önceki 3 Euroleague maçında olduğu gibi F.Bahçe karşısında da bu soru ve aslında aynı zamanda yanıtı vardı sahada. F.Bahçe bildiğimiz F.Bahçe. Çember altında Udoh ve Vesely ile, guardlarının oyun hakimiyeti ve şut silahlarının tıkır tıkır işlemesiyle kazanma alışkanlığı ve özgüvenini yansıttı sahaya. 
 
G.SARAY’IN maç 5’inde rotasyon başlayınca zaafları da bir kez daha çıktı ortaya. Ergin Ataman’ın oyuncularından maksimum performans alma konusundaki başarısı tartışılmaz. Ancak Euroleague beklentileri doğrultusunda guardlar özelinde o uyumu yakalayacak zaman var mı orası muallak. 
 
MORALLER KATLANDI
 
DÜN akşam izlediğimiz mücadelede de çembere gitmekte ısrar ettiği anlarda rakibine ciddi sıkıntılar yaşatan sarı-kırmızılılar uzaklaştığı anlardaysa sıkıntı yaşayan taraf oldu. Sinan’nın sahada olduğu anlarda ortaya koyduğu liderlik, Micov’un sakatlık sonrası ritmini bulması, Daye-Tyus ikilisinin hızlı uyumu ve hatta Pleiss’in kritik anlarda verdiği katkı gelecek maçlar adına önemliydi. 
 
ANCAK istatistiklerde en skorerler arasında yer alan Smith-Dentmon ikilisinin özellikle savunmadaki kırılganlığı baş ağrıttı. Bu mücadelede Preldzic’in performansını merak ediyordum ancak Ataman tercihini ondan yana kullanmadı. Bu maç bana göre sarı-kırmızılılar için gelecek adına verilen sinyalleri bir kez daha en net şekilde ölçme maçıydı. F.Bahçe adınaysa galibiyet serisini sürdürmek ve ezeli rakibine karşı deplasmanda alınacak galibiyetle iki kat moral demekti. Öyle de oldu ve kanarya Bogdanovic’in yokluğunda galibiyete farklı skorla uçtu.   

Yazarın Önceki Yazıları

18.05.2018

Kazanan tecrübe olacaktır

14.11.2017

Bu maraton başka maraton

17.10.2017

Cedi-Furkan’lı NBA bugün start alıyor

08.09.2017

Bu takım pes etmez asla!

11.08.2017

Yeni sezon hepimize hayırlı olsun

22.05.2017

Söz uçar yazı kalır şampiyon F.Bahçe

18.05.2017

İstanbul final-four’a hazır

31.01.2017

1 derbimiz daha var

14.11.2016

F.Bahçe derin bir nefes aldı

29.10.2016

Soru işaretleri
daha fazlası...