Zorlu Holding’den ‘VEO’ açıklaması

Zorlu Grubu'nun yerli otomobil ile tescil başvurusunda bulunduğu ve otomobilin ilk görsellerinin ortaya çıktığı iddia edilmişti. Zorlu'dan o iddia ile ilgili açıklama geldi. Açıklamada Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu’nda yer alan Zorlu Grubu’nun, Vestel Elektronik aracılığıyla otomobil tasarımı ile tescil başvurusu yaptığına yönelik haberlerde yer alan bazı ifadelerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

11.10.2018 Perşembe 17:40
Güncellenme: 11.10.2018 17:57
IHA
Zorlu Holding bugün bazı medya organlarında yer alan haberlere ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bugün medyaya yansıyan ‘Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu’nda yer alan Zorlu Grubu’nun, Vestel Elektronik aracılığıyla otomobil tasarımı ile tescil başvurusu yaptığına yönelik’ haberlerdeki bazı ifadeler gerçeği yansıtmamaktadır.
 
 
Vestel’in geleceğin elektrikli otomobil dünyasına kendi markası ile otomobil üretmek gibi bir planı bulunmamaktadır. Haberlerde bahsi geçen VEO; 1600 kişiyi aşkın ArGe ekibi ile 8 ArGe merkezinde yürütülen kokpit tasarımları, şarj istasyonu tasarımları gibi otomobil elektroniğinin de içinde yer aldığı konsept çalışmalar sırasında ortaya çıkarak, başvurusu yapılmış bağımsız bir tasarım çalışmasıdır.
 
 
Bilindiği üzere Vestel, 2017 yılında yaptığı 408 patent başvurusu ile Avrupa Patent Ofisi’ne (European Patent Office) en çok patent başvurusu yapan ilk 100 şirket sıralamasındaki tek Türk şirketidir. Vestel olarak ilgi alanımızın sadece otomobil elektroniği olduğunun altını çizer, haberlerde bahsi geçen konunun Türkiye’nin yerli otomobil çalışmalarıyla hiçbir bağlantısı bulunmadığını kamuoyunun bilgisine sunarız.”
 

HABER ÖNERİLERİ

Çocuklarımız kimlere emanet!

Müşteri gibi davranan polisten fuhuş operasyonu

Kemal Gülen'in eşine dava açıldı

Şehit Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'nin son sözü

Acil Durum Yönetim Merkezinden "fırtına" uyarısı

O ilimizde eğitime 1 günlük kar engeli!

Savunma Sanayii Başkanı Demir'den flaş ATAK açıklaması!

İstanbul'da silahlı saldırı!

Yeni yılda trafik sigorta primlerinde artış olmayacak

Milli Savunma Bakanı Akar: Asla izin vermeyeceğiz