Zorlu Holding’den ‘VEO’ açıklaması

Zorlu Grubu'nun yerli otomobil ile tescil başvurusunda bulunduğu ve otomobilin ilk görsellerinin ortaya çıktığı iddia edilmişti. Zorlu'dan o iddia ile ilgili açıklama geldi. Açıklamada Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu’nda yer alan Zorlu Grubu’nun, Vestel Elektronik aracılığıyla otomobil tasarımı ile tescil başvurusu yaptığına yönelik haberlerde yer alan bazı ifadelerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

11.10.2018 Perşembe 17:40
Güncellenme: 11.10.2018 17:57
IHA
Zorlu Holding bugün bazı medya organlarında yer alan haberlere ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bugün medyaya yansıyan ‘Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu’nda yer alan Zorlu Grubu’nun, Vestel Elektronik aracılığıyla otomobil tasarımı ile tescil başvurusu yaptığına yönelik’ haberlerdeki bazı ifadeler gerçeği yansıtmamaktadır.
 
 
Vestel’in geleceğin elektrikli otomobil dünyasına kendi markası ile otomobil üretmek gibi bir planı bulunmamaktadır. Haberlerde bahsi geçen VEO; 1600 kişiyi aşkın ArGe ekibi ile 8 ArGe merkezinde yürütülen kokpit tasarımları, şarj istasyonu tasarımları gibi otomobil elektroniğinin de içinde yer aldığı konsept çalışmalar sırasında ortaya çıkarak, başvurusu yapılmış bağımsız bir tasarım çalışmasıdır.
 
 
Bilindiği üzere Vestel, 2017 yılında yaptığı 408 patent başvurusu ile Avrupa Patent Ofisi’ne (European Patent Office) en çok patent başvurusu yapan ilk 100 şirket sıralamasındaki tek Türk şirketidir. Vestel olarak ilgi alanımızın sadece otomobil elektroniği olduğunun altını çizer, haberlerde bahsi geçen konunun Türkiye’nin yerli otomobil çalışmalarıyla hiçbir bağlantısı bulunmadığını kamuoyunun bilgisine sunarız.”
 

HABER ÖNERİLERİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Bu yıl da devam edilecek

Ünlü türkücünün gelininden akılalmaz plan!

Meteoroloji'den flaş uyarı! 22 Mart Cuma günü hava nasıl olacak?

Okul servis ücretleriyle ilgili emsal karar

E-Devlet üzerinden 5 yeni hizmet

İstanbul merkezli 37 ilde dev FETÖ operasyonu! 126 kişi...

Denizli'de korkutan deprem!

Terörle mücadelede yeni dönem... Bakan Varank'tan sürpriz ziyaret

Trump'ın açıklamalarına Türkiye'den sert tepki

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde polis aracı yandı!