Zarrab'ın uçak ve lüks teknesine el konuldu

Reza Zarrab'ın 7 milyon Euro değerindeki lüks yatı ile MNG Jet hangarında bulunan Challenger 300 tipi uçağına İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından el konuldu.

07.12.2017 Perşembe 16:23
Güncellenme: 07.12.2017 16:26
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Reza Zarrab'ın Türkiye’deki tüm mal varlığına el konulmuştu. Zarrab’ın Bodrum'da bulunan Malta bayraklı 7 milyon Euro değerindeki lüks teknesi içinde işlem başlatıldığı öğrenildi. Yaklaşık 1.5 yıldır tersanede bekleyen lüks yat ile ilgili Ankara ile resmi yazışma yapıldığı bildirildi. Bodrum Liman Başkanlığına yazının ulaşmasının ardından “60 years” isimli lüks yata da el konulacağı öğrenildi. 
 
Lüks teknenin ardından savcılık Zarrab'ın sahip olduğu ARE Havacılık şirketine ait iş jetine de İstanbul Atatürk Havalimanı'nda el koydu.
 
MNG Jet hangarında bulunan ve 58 milyon dolar değerindeki Challenger 300 tipi uçağın en son 30 Kasım 2017 tarihinde uçtuğu belirtildi. Halen ABD'de yargılanan Zarrab'ın tüm şirketlerine 1 Aralık'ta İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında el koyma kararı alınmıştı. Karardan 7 gün sonra yetkililer Atatürk Havalimanı Genel Apronu'ndaki MNG Jet'e ait hangara geldi. Uçağa el konuldu.
 

HABER ÖNERİLERİ

Hakkari'de çatışma: 3 terörist öldürüldü

Kastamonu'da 22 iş adamı ve Bank Asya çalışanına gözaltı

İşte Tosun'un sevgilisi! Orada tanışmışlar..

Afrin'in köyünde teröristlerin karargâhı bulundu

Yerli, milli uçaklarla ilk onlar uçuyor

Teröristlerin gerçek yüzünü böyle anlattılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 maddelik uyum yasasını onayladı

Kedi Yeşim ve kasap İkram'ın ünü ülke sınırlarını aştı

Emine Erdoğan, '3.Yerel Tohum Buluşmaları Şanlıurfa' etkinliğine katıldı

TSK: 1 asker hastanede şehit oldu