Yurtlar için yeni düzenleme!

AK Parti tarafından Meclis'e sunulan teklife göre yükseköğrenim yurtları için izinleri Gençlik ve Spor Bakanlığı verecek.

18.06.2019 Salı 08:05
Güncellenme: 18.06.2019 10:33
AK Parti, Milli Eğitim'le ilgili 19 maddelik kanun teklifi verdi. Meclis'e sunulan kanun  teklifinde yurtlarla ilgili bir madde de yer aladı. Teklifin yükseköğrenim yurtlarına ilişki maddesi şu şekilde; "Gerçek veya tüzel kişiler tarafından açılan yükseköğrenim öğrencilerine yemekli veya yemeksiz özel barınma hizmeti veren kurumların açılmasına, işletilmesine ve denetimine yönelik iş ve işlemlerin daha etkin bir şekilde yürütülmesi amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığının iznine bağlanması amaçlanmaktadır"
 
AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş  “Hem ortaöğretim hem de yükseköğrenim yurtlarına ilişkin tüm izinlerin, Milli Eğitim Bakanlığınca verildiğini hatırlatarak "Yükseköğrenimle ilgili yurtların izinlerini Gençlik ve Spor Bakanlığının vermesini teklif ediyoruz. Çünkü Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğünün Gençlik ve Spor Bakanlığının ilgili kurumu haline geldi." açıklamasını yaptı.

HABER ÖNERİLERİ

LGS sonuçları açıklandı!

MEB bütün okullara yazı yolladı!

KPSS Alan Bilgisi 3. oturumu tamamlandı

MEB, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Çalışma Takvimini Yayımladı

YKS birincisi tercihini açıkladı!

YKS tercihleri 23 Temmuz'da başlayacak

KPSS sınavına kimler girebilir? Puanlar hangi alımlarda kullanılacak?

Yatay geçiş nedir nasıl yapılır?

Son dakika: YKS kılavuzu yayımlandı!

YKS belgeleri açıklandı!