Yurt dışı eğitiminde burs imkanı nasıl arttırılır?

Burslu eğitim alternatiflerini değerlendirmek isteyen öğrenciler için yurt dışı eğitiminde burs arayışı için hangi yöntemler izlenmeli?

11.09.2018 Salı 11:32
Güncellenme: 11.09.2018 11:34

Okulların sınırlı sayıda öğrenciye burs vermesi, burs başvuru süreçlerinin doğru yönetilememesi ve süreçteki bürokratik işlemler hem gençlerin hem de velilerin yarı yolda pes etmelerine neden olabiliyor. Konuyla ilgili yorumda bulunan INTCAS Türkiye Genel Müdürü Tanju Zerrin “Global çapta yaptığımız işi destekleyen önemli firmalar, iş adamları ve ünlü sanatçılar var. Yurtdışı eğitimde en çok tercih edilen ülkeler arasında yer alan ancak eğitim ücretleri yüksek olan ABD, İngiltere, Avusturya ve Kanada gibi ülkelerde eğitim almak isteyen öğrencilerin, burs arayışına girdiğini aktaran Tanju Zerrin, bir çok aşamadan oluşan burs başvuru süreci olduğunu belirtti.

“Akademik başarı tek başına yeterli değil”

Burs almak için sadece akademik başarının yeterli olmadığını aktaran Zerrin, “Ders notları iyi, sosyal olarak aktif, ders dışı aktivitelere de vakit ayıran, sosyal yardım kuruluşlarıyla ilgili aktivitelerde bulunan, maddi durumu yetersiz olan ve başvuracağı bölümle ilgili motivasyonu yüksek öğrenciler burs başvurusunda bulunabiliyor. diye konuştu.

HABER ÖNERİLERİ

Eğitim için 100 bin kişi çevrim içi oldu

ÖSYM o sınavla ilgili kılavuz yayınladı

Üniversitelerde dijital dönüşüm başladı

Selçuk: Türkiye artık kendi eğitim sistemini belirli bir düzeyde tutmalı

MEB'den ders saatleriyle ilgili açıklama

2019-2020 eğitim öğretim yılında okutulan seçmeli dersler belli oldu

Öğretmenler günü ilk ne zaman kutlandı? Türkiye'de neden 24 Kasım?

MEB'den eğitim öğretim desteği için resmi yazı geldi

Okul müdürlerinin görev süresi ile ilgili önemli karar

"Bu yıl üniversiteye daha çok kişi yerleşebilir"