YSK'nın yeni üyeleri belli oldu!

Yargıtay ve Danıştaydan YSK'ye seçilen 6 yeni üye, yarın göreve başlayacak. YSK'nin 11 üyesi, görev süresi dolan Sadi Güven'in yerine yeni başkanı seçecek.

23.01.2020 Perşembe 11:27
Güncellenme: 23.01.2020 11:32
AA
Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven ile 5  üyenin görev sürelerinin dolması nedeniyle Yargıtay ve Danıştayda yapılan  seçimler sonuçlandı.  Yargıtay Büyük Genel Kurulunca yapılan seçimlerde Ahmet Yener ile  Mahmut Akgün, YSK üyeliğine getirildi. 16 Ocak'ta başlayan seçimlerin bugün  gerçekleştirilen beşinci turunda ise YSK üyesi seçilen üçüncü isim Orhan Usta  oldu. Danıştay Büyük Genel Kurulunca dün tamamlanan seçimlerde de Ali Ürker,  Battal Öğüt ve Ekrem Özübek yeterli oyu alarak YSK üyeliğine getirildi. YSK'ye seçilen Yener, Akgün, Usta, Ürker, Öğüt ve Özübek, yarın göreve  başlayacak.
 Yeni üyeleriyle ilk kez toplanacak olan ve 11 üyeden oluşan YSK'nin  yeni başkanı yarınki toplantıda seçilecek.  YSK'de Yargıtaydan seçilen Başkan Sadi Güven, Faruk Kaymak ve Refik  Eğri'nin, Danıştay kontenjanından seçilen üyeler Zeki Yiğit, İlhan Hanağası ve  Nakiddin Buğday'ın görev süreleri bugün dolacak.
 

HABER ÖNERİLERİ

'Abdullah Gül, İYİ Parti'den istifa edenleri Babacan'ın partisinde toplayacak'

AK Parti, İstanbul Sözleşmesi ile ilgili çalışma başlattı

Sinirlioğlu BMGK’da sert çıktı: O benim muhatabım değil

'Abdullah Gül neden böyle oldu?'

Milyonları ilgilendiren düzenleme Meclis'e sunuldu...

5 belediye başkanı AK Parti'ye katıldı

2023'te İngilizlere verilecek

Ankara kulislerinde İYİ Parti'den istifalar konuşuluyor!

Irkçı saldırı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk açıklama!

İdlib harekatı! TSK, yeni mevziler hazırlıyor...