Yılın ilk kar tatili açıklandı! İşte yarın okulların tatil edildiği iller

Türkiye'de kar yağışı etkisini göstermeye başladı. Yurdun birçok bölgesinden gelen kar yağışı haberleri sonrası bazı il ve ilçelerinde 7 Aralık Perşembe günü okullar tatil edildi. İşte okulların tatil edildiği il ve ilçeler...

06.12.2017 Çarşamba 22:50
Güncellenme: 07.12.2017 03:14
AJANSLAR
Nevşehir’de okullar 1 gün tatil edildi  
 
Nevşehir Valiliği, kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim yapan öğrenciler için okulların bir gün tatil edildiğini açıkladı.  
 
Nevşehir Valiliğinden yapılan açıklamada, “Kar yağışı ve buzlanma nedeniyle İlimiz genelinde taşımalı eğitim yapan öğrenciler için 7 Aralık 2017 tarihinde eğitime 1 gün ara verilmiştir” denildi. 
 
Bingöl'de eğitime kar engeli
 
Bingöl'ün Karlıova ilçesinde taşımalı eğitim ile köy okullarına kar nedeniyle 1 gün ara verildi.  
 
Karlıova ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü, köyden ilçeye taşınan öğrencilerinin eğitimi ile köy okullarında eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. İlçede etkili olan kar yağışı nedeniyle 37 köy yolu da ulaşıma kapandı.
 
Kars'taki okullara kar tatili 
 
KARS'ta etkili olan yoğun kar yağışı yaşamı olumsuz etkiledi. Kar kalınlığının yaklaşık 15 santimetreyi bulduğu Kars il genelinde yarın (perşembe) okulların bir gün süre ile tatil edildiği açıklandı. Digor yolunda etkili olan yoğun kar nedeniyle bazı TIR sürücüleri yolda kaldı. 
 
Kent genelinde etkili olan kar yağışı günlük yaşamı olumsuz etkilemeye devam ederken bazı yollarda ise sürücüler zor anlar yaşıyor. Digor yolu rampalar mevkii olarak bilinen noktada kar yağışı ve buzlanma nedeniyle birçok TIR yolda kaldı. Yolun trafiğe kapanmasıyla Digor-Kars karayolunda yaklaşık 1 saat ulaşım sağlanamadı. Ardından yoldaki bir TIR çekildi ve trafik tek şeritten sağlanmaya başlandı. Bazı sürücüler araçlarına zincir takarak ilerleyebildi, bazıları da tüm imkanları zorlamasına rağmen aracını hareket ettiremedi. Sürücülerden bazıları küreklerle lastiklerin altına kar altından toprak bulup dökmeye çalıştı, bazıları taktıkları zincirlerin de kırılmasıyla çaresizce beklemeye başladı. Yolda kalan TIR'ların yanından geçmeye çalışan bazı otomobiller de yolda kaldı.
 
Büyükbaş hayvan taşımacılığı yapan TIR sürücüsü Baytar Uluç, "Saat 7'den beri yoldayız. Greyder gelip burada çalışma yapıyor ama buraya tuzlama yapılması lazım. Burada tuzlama yapılırsa daha rahat çıkarız. Kendi imkanlarımızla çıkmaya çalışıyoruz, mecburen de yolu kapatıyoruz. Bizde toprak, taş atarak çıkmaya çalışıyoruz" diye konuştu.
 
Ağrı’da okullar tatil edildi
 
Ağrı merkez ile Hamur, Taşlıçay ve Diyadin ilçelerinde,  köy okulları, taşımalı eğitim kapsamındaki ilkokul ve ortaokullar ile liseler  bugün için tatil edildi. 
 
Ağrı Valisi Süleyman Elban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoğun  kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle merkez ilçenin yanı sıra Hamur,   Taşlıçay ve Diyadin'de köy okulları, taşımalı eğitim kapsamındaki ilkokul ve  ortaokullarla liselerde bir gün eğitim öğretime ara verildiğini söyledi.
 
Vali Elban, il merkezi, Hamur, Taşlıçay ve Diyadin ilçe merkezleri ile  Patnos, Tutak, Eleşkirt ve Doğubayazıt ilçelerinin tamamında diğer tüm okullarda  eğitime öğretime devam edileceğini sözlerine ekledi.
 
Bitlis'te eğitime kar engeli!
 
Bitlis'te yoğun kar yağışından dolayı taşımalı eğitim  kapsamındaki okullarda eğitime bir gün ara verilmesi kararlaştırıldı. 
 
Valilikten yapılan açıklamada, Bitlis merkezde taşımalı eğitim  kapsamındaki okulların, yoğun kar yağışı nedeniyle bugün tatil edildiği  bildirildi.
 
Açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle kamuda çalışan engelli ve  hamilelerin de bir gün idari izinli sayılacağı duyuruldu.
 
DÜZCE'DE O İLÇELERDE OKULLAR TATİL!
 
Düzce’nin Kaynaşlı ve Yığılca ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle sabah saatlerinde eğitim ve öğretime bir gün ara verildi.
 
Yurdun belli bölümlerinde gece saatlerinde başlayan kar yağışı Düzce’nin Kaynaşlı ve Yığılca ilçesinde okulları tatil etti. Etkili olan kar yağışı sonrasında eğitim ve öğretime sabah saatlerinde bir gün ara verildiği duyurulurken bazı öğrenciler okulun yolunu tutmuştu. Okula giden öğrenciler ise tatil olduğunu öğrenince geri dönmek zorunda kaldı. Bazı öğrenciler kar topu oynarken bazı öğrencilerde okulların daha erken tatil edilmesi gerektiğini okula gidip dönmek zorunda kaldıkları için tepki gösterdiler.
 
Bahçesaray'da eğitime kar engeli  
 
Van'ın Bahçesaray ilçesinde kar yağışı nedeniyle  okullar bir gün tatil edildi.  
 
Alınan bilgiye göre, bugün başlayan ve belli aralıklarla devam eden kar yağından dolayı Van-Bahçesaray yolu ulaşıma kapandı. Belli aralıklarla devam eden kar yağışı sonucu şehir merkezinde kar kalınlığı yaklaşık 20 santimetreye ulaşırken, okulların ise bir gün (perşembe) tatil edildiği belirtildi.

HABER ÖNERİLERİ

İşte Kaşıkçı'nın infazı için gelen 15 kişilik tim

Şile'de kuru yük gemisi karaya oturdu! Kurtarma çalışmaları sürüyor

Acun Ilıcalı’nın çalışanını öldüren katiller için müebbet istendi

Başkent ulaşımında "temassız kart" dönemi

BUDO ve İDO'da sefer iptalleri

Anaokulu eğitimde yeni dönem başlıyor

Murat Özdemir'in işkence ettiği papağan ameliyat edildi

1.5 milyon ödülle aranan terörist teslim oldu

'Facebook'un paylaştığı kişisel kullanıcı bilgileri açıklandığından daha fazla'

Murat Özdemir 21 gün akıl hastanesinde yatacak