Yeni sahibi belli oldu! Türkiye'nin en büyüğü...

BOLU’da TEM Otoyolu yanında bulunan Highway Outlet AVM’nin TMSF’nin elinde bulundurduğu yüzde 63’lük hissesi Polis Bakım ve Yardım Sandığı'na (POLSAN) satıldı. Bu satışla POLSAN’ın AVM’deki hissesi toplam 97.17 oldu.

03.01.2018 Çarşamba 09:28
Güncellenme: 03.01.2018 09:30
DHA
Türkiye’nin en önemli geçiş güzergahlarından TEM’in Bolu geçişinde bulunan Türkiye'nin en büyük otoyol tesisi Highway Outlet AVM’nin FETÖ soruşturmaları kapsamında kapanan Bolu Dağı A.Ş.’de bulunan yüzde 63’lük hissesi KHK ile TMSF’ye devredildi. AVM’nin TMSF’de bulunan hisseleri POLSAN tarafından satın alındı. AVM yönetiminden yapılan açıklamada şöyle denildi:
 
“Bolu Dağı A.Ş. bünyesinde, Kanun Hükmünde Kararname kapsamında TMSF tarafından yönetilmekte olan yüzde 63,92 oranındaki hisse Başbakan Yardımcılığı Makamının onayı ile TMSF tarafından şirkette ön alım hakkı bulunan POLSAN’a satılmıştır. Bu satış işlemi ile şirketimiz bünyesinde POLSAN’ın hisse oranı yüzde 97,17’ye yükselmiştir. Böylece Bolu Dağı A.Ş.’deki 'Yönetim Kayyumluğu' müessesesi, Eylül 2017 tarihinden itibaren mahkeme kararı ile kaldırılmıştır. Aralık 2017’de seçimli olarak gerçekleştirilen Bolu Dağı A.Ş. Genel Kurul Toplantısında POLSAN tarafından görevlendirilen 5 (beş) yetkili, hissedarlarımızın oy birliği ile yeni Yönetim Kurulunu oluşturmuştur."

HABER ÖNERİLERİ

İranlı turist rotasını Türkiye’ye çevirdi

Dolarda ibre tersine dönebilir

Fındık rekor ihracata hazırlanıyor

Bakan Arslan dövizdeki artışın bilet fiyatlarına yansımayacağını söyledi

Merkez Bankası'ndan olağanüstü toplantı

Mevsimlik işçinin tazminat için en az 2 sezon çalışması şart

Ağbal: Mali disipline kararlılıkla devam edeceğiz

AK Parti duyurdu! Bor için harekete geçiliyor

Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrası hükümetten ilk açıklama

Düğmeye basıldı! 17 bin bekçi alınacak