Yemek seçmek genetik olabilir!

Doğru beslenme sağlık için büyük önem taşıyor. Çocuklarının yemek seçmesi ise birçok ebeveyinin kabusu olabiliyor. ABD'deki bir üniversitedeki yapılan araştırmaysa "yemek seçmenin köklerinin" kısmen genlerde olabileceğini ortaya koydu.

05.10.2017 Perşembe 12:50
Güncellenme: 05.10.2017 12:51
Yemek seçmek kısmen genetik olabilir. Bu açıklama ABD'nin Urbana-Şampeyn Üniversitesi araştırmacılarına ait. 153 çocuk ile çalışan uzmanlar, yemek seçen ve huysuzlananların iki farklı gene sahip olduklarını fark etti.
 
Araştırmacılara göre bu genlerden ilki çocukların tat alma hassasiyetinin normalden yüksek olmasına yol açıyor.
 
Özellikle acı tatları çok güçlü hisseden çocuk bir çok yiyeceği sevmiyor. "tas2r38" ve "ca6" olarak kodlanan genlere sahip kişilerin bu sebeple acı yemeyi sevmediği belirtiliyor.
 
İkinci gense çocuğun yemek yerken huysuzlanmaya daha yatkın olmasına yol açıyor. Ancak uzmanların bir de uyarısı var; Yemek seçmenin sadece genetik ile açıklanamayacağını, yetiştirme tarzının da çok önemli olduğunu belirtiyorlar.
 
Genetik olarak yemek seçmeye yatkınlığı olan çocukların da doğru yeme alışkanlıklarını kazanabileceği, ancak daha fazla sabır gerektiği ifade ediliyor. (NTV)

HABER ÖNERİLERİ

Kadınların en çok sevdiği pozisyonlar!

Çok partnerli cinsel yaşam baş boyun kanserine neden olabiliyor

Yatakta uçuracak tüyolar

İşte kadınların en çok seks istediği yaş

Kadınlar en çok o saatte seks istiyor

Kadınlar hangi penisleri tercih ediyor?

Sakal eksikliği erkekler dikkat!

Aşurenin malzemesini abartmayın çünkü...

Tam 23 yıl sonra sedeften kurtuldu!

Penis boyuna göre en ideal seks pozisyonları