Yemek seçmek genetik olabilir!

Doğru beslenme sağlık için büyük önem taşıyor. Çocuklarının yemek seçmesi ise birçok ebeveyinin kabusu olabiliyor. ABD'deki bir üniversitedeki yapılan araştırmaysa "yemek seçmenin köklerinin" kısmen genlerde olabileceğini ortaya koydu.

05.10.2017 Perşembe 12:50
Güncellenme: 05.10.2017 12:51
Yemek seçmek kısmen genetik olabilir. Bu açıklama ABD'nin Urbana-Şampeyn Üniversitesi araştırmacılarına ait. 153 çocuk ile çalışan uzmanlar, yemek seçen ve huysuzlananların iki farklı gene sahip olduklarını fark etti.
 
Araştırmacılara göre bu genlerden ilki çocukların tat alma hassasiyetinin normalden yüksek olmasına yol açıyor.
 
Özellikle acı tatları çok güçlü hisseden çocuk bir çok yiyeceği sevmiyor. "tas2r38" ve "ca6" olarak kodlanan genlere sahip kişilerin bu sebeple acı yemeyi sevmediği belirtiliyor.
 
İkinci gense çocuğun yemek yerken huysuzlanmaya daha yatkın olmasına yol açıyor. Ancak uzmanların bir de uyarısı var; Yemek seçmenin sadece genetik ile açıklanamayacağını, yetiştirme tarzının da çok önemli olduğunu belirtiyorlar.
 
Genetik olarak yemek seçmeye yatkınlığı olan çocukların da doğru yeme alışkanlıklarını kazanabileceği, ancak daha fazla sabır gerektiği ifade ediliyor. (NTV)

HABER ÖNERİLERİ

Doktorlara müjde! Bundan sonra...

Kadınların en çok sevdiği pozisyonlar!

İşte kadınların en çok seks istediği yaş

Kalp krizi hangi belirtilerle sinyal veriyor?

Yatakta uçuracak tüyolar

Seks sırasında bunu sakın yapmayın! Ölüm getiriyor...

Penis boyuna göre en ideal seks pozisyonları

40'lı yaşlardaki doktorlara güvenin!

Meme kanseri hastalarına D vitamini uyarısı!

O sorun cinsel isteksizliğe sebep oluyor!