Yaz tatili sonrası ağız ve diş bakımı

Ağız ve diş sağlığı en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında yer alıyor. Özellikle yaz tatili döneminde ihmal edilen ağız ve diş bakımı için tatil sonrası diş doktorlarının kapısı çalınıyor.

09.09.2018 Pazar 17:40
Güncellenme: 09.09.2018 17:40
Özellikle son dönemlerde trend olan porselen dolgu, diş beyazlatma, botox ve Laminate Veneer ile gülüş tasarımı da tatil dönüşü en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer alıyor. 
 
Diş hekimi Gülcan Usal, ağız ve diş sağlığı konusunda daha çok bilinçlenmemiz gerektiği konusuna dikkat çekiyor.
 
Usal; ‘Tatilde kontrolsüz tatlı ve asitli içecekler, alkol (şarap), puro ve sigara tüketimi dişlerin lekelenmesine sebep oluyor. O yüzden temizlik ve beyazlatma yapılması gerekiyor. Ayrıca uçak seyahatleri dolayısıyla yaşanan basınç değişikliği, ağızda var olan derin çürüklerin şiddetlenmesine neden oluyor. Bu dönemi sorunsuz geçirmek ve diş ağrıları yaşamamak için ağız ve diş bakımına önem verilmesi gerekiyor. Ben tüm hastalarıma tatil sonrası mutlaka diş kontrolünü yaptırmalarını öneriyorum. Özellikle çocukların tatilde geçirdikleri dönemde dişlerini düzenli fırçalamamaları tatil dönüşü problem yaşamalarına neden oluyor. Bu yüzden tatil dönüşünde mutlaka uzman bir diş hekimine kontrole gitmelerini öneriyorum.’ dedi. 
 
Tatil dönüşü herkesin ağız ve diş bakımı konusunda doktoruna baş vurarak gerekli önlemleri alması ihmal edilmemeli. 
 

HABER ÖNERİLERİ

Yatakta uçuracak tüyolar

Kadınların en çok sevdiği pozisyonlar!

İşte kadınların en çok seks istediği yaş

Her 7 erkekten 1'i bu hastalığa...

Kadınlar hangi penisleri tercih ediyor?

Kadınlar en çok o saatte seks istiyor

Cinsel isteksizliğin başını bu rahatsızlık çekiyor...

Parkinson'a çare bulundu!

Yemekten sonra uykunuz geliyorsa dikkat!

Net görüşte akıllı mercek dönemi