Whatsapp'ta güvenlik zafiyeti!

Kullanıcılara yedeklerini Google Drive'a yükleme seçenği sunan Whatsapp, kısa saüre önce Android kullanıcıları için bu yedeklerin kotadan düşmesini engellemişti. Yani WhatsApp yedekleri ücretsiz ve sınırsız olarak tutulabiliyordu. Ancak bu özelliği kullananlar için 12 Kasım'dan itibaren bir güvenlik zafiyeti ortaya çıktı.

28.08.2018 Salı 12:42
Güncellenme: 28.08.2018 12:43
Dosyalarını Google Drive'da saklayan Whatsapp kullanıcıları için kritik bir gelişme yaşandı. Öyle ki Whatsapp, 12 Kasım tarihinden itibaren Google Drive'da saklanan mesaj ve dosyalar için uçtan uca şifrelemenin kullanılmayacağını duyurdu. Bu gelişmeyle birlikte Google Drive'da saklanan dosyaların kötü niyetli kişilerin eline geçmesi çok daha kolay bir hal aldı.
 
Bilindiği üzere kullanıcılara yedeklerini Google Drive'a yükleme opsiyonu sunan Whatsapp, bu özelliği kullananlar için 12 Kasım'dan itibaren bir güvenlik zafiyeti ortaya çıkarıyor. Şimdiye kadar yedekleri uçtan uca şifreleyen ve böylece ele geçirilmesini son derece güç hale getiren Whatsapp, 12 Kasım'dan itibaren bu desteğini çekecek. Android kullanıcıları için geçerli olan bu problem, iOS kullanıcılarının iCloud'a yaptıkları yedeklemeler için söz konusu değil.
 

HABER ÖNERİLERİ

İşte SIM kart yerine gelecek teknoloji

Facebook Türkiye'den onu seçti!

Apple'dan telefon fiyatlarına ilişkin açıklama

Uber Türkiye'de e-fatura kesecek

Huawei, iPhone almak için sıraya girenlere ücretsiz powerbank dağıttı

Huawei'den büyük başarı!

Tesla'nın en büyük rakibi Sancaktepe'den çıktı!

Xiaomi telefonlarında reklam gösteriliyor

Yapay zeka teknolojili serinin ikinci telefonu geliyor

FM 2019 zam kurbanı oldu