Whatsapp'ta güvenlik zafiyeti!

Kullanıcılara yedeklerini Google Drive'a yükleme seçenği sunan Whatsapp, kısa saüre önce Android kullanıcıları için bu yedeklerin kotadan düşmesini engellemişti. Yani WhatsApp yedekleri ücretsiz ve sınırsız olarak tutulabiliyordu. Ancak bu özelliği kullananlar için 12 Kasım'dan itibaren bir güvenlik zafiyeti ortaya çıktı.

28.08.2018 Salı 12:42
Güncellenme: 28.08.2018 12:43
Dosyalarını Google Drive'da saklayan Whatsapp kullanıcıları için kritik bir gelişme yaşandı. Öyle ki Whatsapp, 12 Kasım tarihinden itibaren Google Drive'da saklanan mesaj ve dosyalar için uçtan uca şifrelemenin kullanılmayacağını duyurdu. Bu gelişmeyle birlikte Google Drive'da saklanan dosyaların kötü niyetli kişilerin eline geçmesi çok daha kolay bir hal aldı.
 
Bilindiği üzere kullanıcılara yedeklerini Google Drive'a yükleme opsiyonu sunan Whatsapp, bu özelliği kullananlar için 12 Kasım'dan itibaren bir güvenlik zafiyeti ortaya çıkarıyor. Şimdiye kadar yedekleri uçtan uca şifreleyen ve böylece ele geçirilmesini son derece güç hale getiren Whatsapp, 12 Kasım'dan itibaren bu desteğini çekecek. Android kullanıcıları için geçerli olan bu problem, iOS kullanıcılarının iCloud'a yaptıkları yedeklemeler için söz konusu değil.
 

HABER ÖNERİLERİ

Huawei P Smart 2019 mavi rengiyle dikkat çekiyor

SSD fiyatları yarı yarıya düştü

Kısa süreliğine bedava oldular

Chrome kullanıcılarına önemli uyarı!

Casus yazılım yeniden ortaya çıktı!

Ünlü Youtuber ne kadar kazandığını açıkladı

Audi’den dev güneş enerjisi santrali

Samsung, Blu-ray teknolojisinin ölüm fermanını imzaladı

Apex Legends için yepyeni karakter ve silahlar geliyor

iPhone 6 Plus ücretsiz olarak iPhone 6s Plus ile değiştirilebilir!