Veysel Eroğlu'ndan SİHA açıklaması: Hadsizliktir

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun silahlı insansız hava araçlarıyla (SİHA) ilgili açıklamalarına ilişkin, "Polisimiz, askerimiz, jandarmamız, korucumuz vatanı korumak için çalışıyor. Bu bakımından onlara sahip çıkmayıp da teröristlere sahip çıkmak en basit tabiriyle hadsizliktir." dedi.

13.09.2017 Çarşamba 16:01
Güncellenme: 13.09.2017 16:03
AA

Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı Tanıtım Merkezi ve  Mehmetçik Anıtı'ndaki incelemeleri sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan  Eroğlu, Tanrıkulu'nun SİHA'larla ilgili açıklamasını yanlış bulduğunu söyledi.

Eroğlu, terör örgütü PKK'nın yıllardır çoluk çocuk demeden insanları  öldürdüğüne işaret ederek, bu terör eylemlerine tepki göstermek yerine "SİHA'lar  sivilleri öldürüyor." şeklinde gerçeği yansıtmayan sözler sarf edilmesinin kabul  edilemez olduğunu vurguladı.

Öldürülen kişilerin hain, katil teröristler olduğunu ifade eden  Eroğlu, söz konusu açıklamayı Cumhuriyet Halk Partisine yakıştıramadığını ve  ayıpladığını söyledi.

Eroğlu, "Kahraman ordumuz orada, askerimiz, polisimiz, emniyet  güçlerimiz bu vatan için büyük bir mücadele veriyor, canlarını seve seve feda  ediyor. Kalkıyor, bu şekilde bir hareket... Atatürk ayağa kalksa herhalde ilk  önce bunların icabına bakardı diye düşünüyorum." ifadeleri kullandı.

CHP'ye oy verenleri tenzih ettiğini, onların millete bağlı olduğunu  belirten Eroğlu, şunları kaydetti:

"CHP'ye bugün hakim olan zihniyeti lütfen kafalarında bir  değerlendirsinler, bunun bir muhakemesini yaparlarsa iyi olur. Bu vatan için biz  niçin çalışıyoruz? Bu vatanın birlik, beraberlik, kardeşliğinin pekişmesi, şanlı  bayrağımızın ilelebet bu topraklarda dalgalanması için hep birlikte çalışıyoruz.  Polisimiz, askerimiz, jandarmamız, korucumuz vatanı korumak için çalışıyor. Bu  bakımından onlara sahip çıkmayıp da teröristlere sahip çıkmak en basit tabiriyle hadsizliktir."

HABER ÖNERİLERİ

‘O topraklar sadece Kürtlere ait değil’

Kritik Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi! Bozdağ'dan flaş açıklamalar

İBB Başkanı Kadir Topbaş istifa etti!

MGK sonrası kritik bildiri: Referandum yapılırsa...

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! “Tezkere çıkarsa…”

2023'te İngilizlere verilecek

SONAR Başkanı Bayrakçı: CHP'nin oyu 11 günde yüzde 9'a düşer

Kadir Topbaş'tan veda tweeti

13 yıllık başkanlık istifayla sona erdi!

Oslo belgeleri açıklandı