Ünlü doktor hayatını kaybetti

Türkiye'de ilk kalp naklini yapan Opr. Dr. Kemal Bayazıt, 89 yaşında hayatını kaybetti.

26.06.2019 Çarşamba 15:26
Güncellenme: 26.06.2019 15:27
AA
Öğrencisi Prof. Dr. Süha Küçükaksu, yaptığı açıklamada, Türkiye'de  kalp damar cerrahisinin kurulması ve yaygınlaştırılmasının öncüsü olan Bayazıt'ın  uzun süredir tedavi gördüğü hastanede çoklu organ yetmezliği nedeniyle vefat  ettiğini belirtti.
 
Türk tıbbında ve cerrahisinde bir ekol olan, on binlerce kalbe  dokunmuş, yetiştirdiği cerrah ve kardiyologların yüz binlerce kalbe dokunmasını  sağlayan hocaların hocası Kemal Bayazıt'ın, yıllar önce "İngiltere'de kal"  dediklerinde, "Bana memleketimin ihtiyacı var." diyerek dönmesinin Türk milleti  tarafından hiçbir zaman unutulmayacağını ifade eden Prof. Dr. Küçükaksu, Türk tıp  camiasına ve kalp hekimliğine başsağlığı diledi.
 
Kemal Bayazıt için İstanbul Başkent Üniversitesi Hastanesi önünde cuma  günü sabah saat 10.00'da uğurlama, daha sonra kuruluşunda çalıştığı Siyami Ersek  Kalp Hastanesinde saat 11.00'de tören düzenleneceğini belirten Küçükaksu,  Bayazıt'ın cenazesinin öğle vakti Şakirin Camisi'de kalınacak namazın ardından  Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verileceğini kaydetti.
 

HABER ÖNERİLERİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yanlarına kar kalmayacak

Turizmci bayramda 9 gün tatil istiyor

Kabus devam ediyor! Ölü sayısı 14'e yükseldi

Yine aynı yöntemi kullandılar!

Dikkatli olun! Sahtesini hazırlamışlar...

Çamlıca Camii'nde 15 Temmuz'a özel dev LED Türk Bayrağı

Komşusu gürültü yapanlar dikkat!

Hainin son anları güvenlik kamerasında

Sağ ele geçen PKK’lı itiraf etti! Komandolar böyle girdi…

İğrenç olay! 'Bana gelecek kızlar iç çamaşırı giymesin...'