Ukrayna'da bazı Rus bankalarının varlıklarına el konuldu

Ukrayna Temyiz Mahkemesi, Rus bankaları Sberbank, VTB ve Prominvestbank’ın Ukrayna’daki varlıklarına el konulmasına hükmetti.

12.09.2018 Çarşamba 18:58
Güncellenme: 12.09.2018 19:01
AA
Mahkemedan yapılan yazılı açıklamada, Ukrayna’nın en büyük özel  bankası PrivatBank’ın eski sahibi İgor Kolomoyskiy tarafından açılan dava  sonucunda, Rusya Federasyonu'nun da hissedarı olduğu Sberbank, VTB ve  Prominvestbank’ın Ukrayna’daki varlıklarına el konulmasına hükmedildiği  belirtildi.
 
Kararın, Merkezi Lahey'de bulunan Daimi Tahkim Divanı tarafından  alınan karar doğrultusunda alındığına işaret edilen açıklamada, ayrıca söz konusu  bankaların tasfiye edilmelerinin de yasaklandığı kaydedildi.
 
Ukraynalı ünlü "oligark" Kolomoyskiy, Kırım’da bulunan varlıklarını  Rusya tarafından yasa dışı şekilde ilhak edilmesinin ardından kaybettiği  gerekçesiyle zararının Rusya tarafından karşılaması için Ukrayna Temyiz Mahkemesi  nezdinde dava açmıştı.
 
Sberbank’tan yapılan yazılı açıklamada ise kısa süre içerisinde  Ukrayna Temyiz Mahkemesi tarafından alınan karara itiraz edileceği belirtildi.

HABER ÖNERİLERİ

Komşu fena karıştı! ABD Büyükelçiliğine yürüdüler

İngiltere'de lisede cinsel ilişki skandalı

Kendini vampir sanıp beraber yattığı sevgilisini...

Trump: Bana yüzde yüz sadık

Kendisini mutlu edecek erkeğe yıllık 423 bin lira ödeyecek

Çeçenistan'da intihar saldırısı

Kaşıkçı cinayetinin tüm detaylarını anlattılar

Oklar o isme yöneldi! 'Gölge adam' Suud el-Kahtani

Son dakika... Trump'tan bomba Cemal Kaşıkçı açıklaması: Salı günü elimde olacak

Evli kadın, yasak aşkının cinsel organını kesti!