Türkiye'nin kuzeyi serin ve yağışlı havanın etkisine giriyor

Türkiye'nin kuzey kesimlerinin yarın kuzeybatı kesimlerinden başlayarak, Karadeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor.

13.10.2017 Cuma 13:00
Güncellenme: 13.10.2017 13:01
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, ülkenin kuzey  kesimleri, Karadeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine girecek.
 
Yarın Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, İç  Anadolu'nun kuzeybatısı ile Kuzey Ege'nin iç kesimlerinde yağmur ve sağanak  şeklinde yağışlar bekleniyor. Diğer bölgelerin parçalı ve az bulutlu geçeceği  tahmin ediliyor.
 
Pazar günü Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin, Ardahan, Sinop, Bartın  ve Kastamonu'nun kıyı kesimleri yağışlı, diğer yerler parçalı ve az bulutlu  geçecek.
 
Yağışlar, Rize ile Artvin'in kuzey ilçelerinde kuvvetli olmak üzere  yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in yüksek ve dağlık kesimlerinde karla karışık  yağmur ve kar şeklinde olacak.
 
Pazartesi günü Karadeniz üzerinden gelecek yeni bir sistem ile  Karadeniz Bölgesi, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi yağışlı  geçecek. Yağışlar, Doğu Karadeniz'de Giresun ve Trabzon'da kuvvetli, Rize ve  Artvin'in kuzeyinde şiddetli ve aşırı olmak üzere yağmur ve sağanak, Doğu  Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun kuzeyinde karla karışık yağmur ve  kar şeklinde olacak.
 
Rüzgar, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu Bölgesinde kuzey ve batı  yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde esecek.
 
Yağışlı sistemin salı günü Doğu Karadeniz kıyılarında etkili olduktan  sonra yurdu terk edeceği tahmin ediliyor. Hafta sonuna kadar yurt genelinde yağış  beklenmiyor.
 
Hava sıcaklıklarının yarın yağışlı sistemle kuzeybatı, pazar günü  kuzeydoğu ve iç kesimlerde 2-5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir  değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri altında seyredeceği öngörülüyor.
 
Sıcakların gelecek hafta başında ise pazartesi batı, hafta ortasında  çarşamba gününden itibaren iç bölgelerde artacağı ve mevsim normalleri civarında  seyredeceği tahmin ediliyor.

HABER ÖNERİLERİ

Paramparça oldu! Ölüler var! Bebek kayıp...

Babasını öldürüp kamyonetin kasasına sakladı

Şehri karıştıran olay! İmam kapıyı kitleyip bir kadını...

İyiliğe uzanan el

Eşinin kendisini, yeğeni ile aldattığını Esra Erol’da açıkladı

İfadesini değiştirdi! "Annesi ile ilişkim vardı..."

Bunalıma girdi, banyoda intihar etti

En mutlu gününde intihar girişimde bulundu

Günlerdir aranıyordu, bakın nerede çıktı!

Fuhuş çetesi lideri: Kebap yerine kadın sattık