Türkiye'den dev adım: Eskişehir'de üretilecek!

Sikorsky helikopterleri için bir dizi parçanın temin edileceği, Alp Havacılık Helikopter İş Merkezi önümüzdeki hafta içinde Eskişehir'de faaliyete geçecek.

02.10.2017 Pazartesi 13:35
Güncellenme: 02.10.2017 13:36
Türk Genel Maksat Helikopter Projesi kapsamında Sikorsky helikopterleri için gerekli bir dizi parçaların üretiminin yapılacağı Alp Havacılık Helikopter İş Merkez'i, 3 Ekim'de faaliyete açılacak.
 
Sikorsky helikopterlerinin dişli ve dişli kutuları, rotor asamblesi, döner komponentkeri, iniş takımları ve uçuş kumanda sisteminin Alp Havacılık Helikopter İş Merkezi'nde üretileceği kamuoyuna duyuruldu. 90 milyon dolarlık dev yatırımla Alp Havacılık'ın faaliyete geçirdiği 11 bin metrekarelik tesisin, ilk etapta 500 milyon dolarlık iş hacmi yaratması bekleniyor.
 
Alp Havacılık, Sikorsky, Pratt&Whitney, Pratt&Whitney Canada, Lockheed Martin, UTC Aerospace Systems, Honeywell ve Boeing gibi dünya devi müşterileri için iniş takımı, helikopter kuyruk pervanesi sürücü mili sistemi ve son olarak uçak yapısal parçalarıyla hidrolektrik ve yakıt boru sistemleri üretiğini belirtelim.
 
Alp Havacılık, Türk Genel Maksat Helikopteri Projesi kapsamında ise 109 adet T70 Kara Şahin Helikopteri üretiminde önemli rol oynayacak.
 
3.5 milyar dolarlık dev projeyle Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğü için 109 adet T70 Kara Şahin Helikopteri temin edilmesi planlanıyor.

HABER ÖNERİLERİ

LG G7’nin tasarımını en net gösteren resmi görsel sızdırıldı!

BİM Samsung Note 8'i satacağı mağazaları açıkladı

Porno indirenler yandı!

Ünlü Youtuber ne kadar kazandığını açıkladı

İşte Oppo’nun 25 mp’lik selfie canavarı telefonu

Phone'da Siri açığı: Mesajlarınız tehlikede

Facebook'un sahibinden skandalla ilgili açıklama

İşte Japonya'nın ilk Android telefonu

Instagram’dan fotoğraf ve video indirme nasıl yapılır?

WhatsApp'ın kurucusu: Facebook'u silin