Turkcell’den 232 gence daha inovatif istihdam

İnovatif işe alım programı GNÇYTNK kapsamında 232 yeni gence daha kapılarını açan Turkcell, yerli teknolojilerin üretimi için de büyük bir adım attı

11.09.2018 Salı 02:30
Güncellenme: 11.09.2018 01:14

Turkcell, istihdama katkı sağlamaya devam ediyor. Son olarak inovatif işe alım programı GNÇYTNK kapsamında 232 yeni gence kapılarını açan Turkcell, bu sayede bir yandan ülke ekonomisine dinamik iş gücü kazandırırken diğer yandan da gelecekte milli ve yerli teknolojilerin üretiminde rol olacak gençleri yetiştiriyor.

Gençlere inanç tam

Programa, bu yıl yurt içi ve yurt dışından 60 bin kişi başvururken toplamda 626 genç iş dünyasına adım attı.

Gençleri Türkiye’ye kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Turkcell İK Direktörü Hasan Kaya, “Şartlar ne olursa olsun her zaman ülkemizin yanındayız ve ülkemizin gençlerine inancımız tam. Bugün GNÇYTNK programıyla şirketimize kazandırdığımız gençlerimiz, ülkemizin hedeflediği milli ve yerli teknolojilerin geliştirilmesinde ve hayata geçirilmesinde bizzat rol alacaktır. Aramıza yeni katılan gençlerimizle birlikte Türkiye için üretmeye ve Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmaya tüm gücümüzle devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

67 patente imza attılar

Hasan Kaya, işe başlayan gençlerin hızla şirkete adapte olarak, şimdiden katma değer yaratmaya başladığını söyledi. Kaya, “Hatta bu gençlerimizin geliştirdikleri projelerle bugüne kadar

67 patente de imza attı. GNÇYTNK ile şirketimize kazandırdığımız gençlerimizin kariyer yolculuklarını işe başladıkları andan itibaren yakından takip ediyoruz. Kendilerine, dünyanın ilk dijital operatör olmanın sorumluluğuyla Endüstri 4.0 ile birlikte ortaya çıkan yeni iş alanlarına hazırlanabilecekleri ve inovatif çözüm üretebilecekleri, cesur kararlar almaya olanak sunan, çalışırken eğlenebilecekleri bir çalışma ortamı sunuyoruz” diye konuştu.

HABER ÖNERİLERİ

5 yıllık faiz 5 ayın dibinde...

36 bin çiftçiye 434,5 milyar TL destek

"TÜRKSAT 6A, 2021'de faaliyete geçmeye hazır hale gelecek"

Evlenene 55 bin lira

Bunu yapmayan yandı! Tam 625 lira ceza...

Bursa'da 500 milyar dolarlık maden rezervi bulundu

174 milyon dolarlık keşif! Bir kentin başına talih kuşu kondu

Cari işlemler dengesi açıklandı!

Alibaba'dan 'Bekarlar Günü'nde satış rekoru: 85 saniye içinde...

Vatandaş akın etti! İki günde 1 aylık satış!