Tülay Gürler Kurtuluş

tüm yazıları
e-posta gönder

Hayata yön veren kitaplar

03.02.2018 Cumartesi

Raflarda yeni kitaplarla beraber geçtiğimiz yıllarda basılmış ve hala rağbet gören nefis kitaplar keşfettim.

Zengin olmak ister misiniz?

Bütün engellerin üstesinden gelebileceğimiz, her emelimize ulaşabileceğimiz, sürekli akan bir nehirden taşar gibi başarıya ulaşabileceğimiz bir yol gösteriyor. Bu kitap, gücüyle bizi sarsacak hayatımızı değiştirecektir. Eğer “Çekim Yasası’nı uyguluyorum ama benim için çalışmıyor” ya da “bazen çalışıyor, bazen çalışmıyor” diyorsanız; bu güçlü yasayı her defasında lehinize çalıştırmanın kanıtlanmış formülü bu kitapta bulacaksınız!

Napoleon Hill, Düşün ve Zengin Ol’u 1937’de Henry Ford, Thomas Edison gibi birçok tanınmış ismin de bulunduğu çok başarılı 500 insan üzerinde yaptığı 25 yıllık bir araştırmanın sonucunda yazmış. Dünyanın en çok satan kitaplarından olan Düşün ve Zengin Ol’u şu anda elinizde tutuyor olmanız bir tesadüf mü? Bu kitapta yer alan 13 adımlık formül ile başarıya giden yolda sırrı kullanmakta ustalaşacaksınız. Bir kez okumak kesinlikle yetmez!...

Hayalllerinize ulaşmak mı istiyorsunuz? O zaman Hill’in ölümsüz kurallarını takip etmeniz yeter! Kişisel gelişim kitaplarına hiç inanmazdım eskiden ama şimdi ne kadar haksız olduğumu görüyorum.

Her sorunun bir cevabı var!

Aşkın için özgürlüğünden vazgeçer misin? Çok sağlam soru değil mi? Ayşe Ebru Tezcan’ın romanı Çöl Rüyası’nda kahramanları Serap ve Omar’ı okuyarak bu soruya cevap bulacaksınız. Serap turizm okuyan sıradan bir üniversite öğrencisiyken,  ünlü bir turist rehberinin yanında yapacağı stajı sırasında sıradan hayatını bir Arap masalına çevirecek Dubai’li bir iş adamı olan Omar ile tanışacağını nereden bilebilirdi ki? Omar sadece sıradan bir iş adamı değildi. Onu tanımlayacak birçok sıfat vardı. Çapkın, yakışıklı, zengin, centilmen ve tehlikeli! Bu romanda da birçok sorunun cevabına ulaşacak, romantik ama tedirgin edici bir birlikteliğin ayrıntılarını yaşayacak-sınız.

Yazarın Önceki Yazıları

17.02.2018

Edebiyat, tarih ve bugün…

10.02.2018

Sayfa sayfa hayat kesitleri

03.02.2018

Hayata yön veren kitaplar

20.01.2018

Hayatla ilgili ne varsa

13.01.2018

Gülmek, düşünmek ve hissetmek…

06.01.2018

Nostalji yolculuğuna çıkın

30.12.2017

Yeni yılı kitaplarla selamlayın

23.12.2017

Yeni yılda ne okuyalım?

16.12.2017

Nostalji yolculuğuna çıkın

09.12.2017

Yıl sonu kitapları
daha fazlası...

Günün Yazarlar

Kürşad Zorlu

Rusya neden böyle yapıyor?

Gökhan Dinç

Tehlike büyük

Güngör Mengi

‘En ağır ceza’ ve Rusya’nın mesajı

Murat Çelik

Münih yolunda...

Oya Doğan

Filmi ve diziyi hikaye izletir