Tülay Gürler Kurtuluş

tüm yazıları
e-posta gönder

Hayata yön veren kitaplar

03.02.2018 Cumartesi

Raflarda yeni kitaplarla beraber geçtiğimiz yıllarda basılmış ve hala rağbet gören nefis kitaplar keşfettim.

Zengin olmak ister misiniz?

Bütün engellerin üstesinden gelebileceğimiz, her emelimize ulaşabileceğimiz, sürekli akan bir nehirden taşar gibi başarıya ulaşabileceğimiz bir yol gösteriyor. Bu kitap, gücüyle bizi sarsacak hayatımızı değiştirecektir. Eğer “Çekim Yasası’nı uyguluyorum ama benim için çalışmıyor” ya da “bazen çalışıyor, bazen çalışmıyor” diyorsanız; bu güçlü yasayı her defasında lehinize çalıştırmanın kanıtlanmış formülü bu kitapta bulacaksınız!

Napoleon Hill, Düşün ve Zengin Ol’u 1937’de Henry Ford, Thomas Edison gibi birçok tanınmış ismin de bulunduğu çok başarılı 500 insan üzerinde yaptığı 25 yıllık bir araştırmanın sonucunda yazmış. Dünyanın en çok satan kitaplarından olan Düşün ve Zengin Ol’u şu anda elinizde tutuyor olmanız bir tesadüf mü? Bu kitapta yer alan 13 adımlık formül ile başarıya giden yolda sırrı kullanmakta ustalaşacaksınız. Bir kez okumak kesinlikle yetmez!...

Hayalllerinize ulaşmak mı istiyorsunuz? O zaman Hill’in ölümsüz kurallarını takip etmeniz yeter! Kişisel gelişim kitaplarına hiç inanmazdım eskiden ama şimdi ne kadar haksız olduğumu görüyorum.

Her sorunun bir cevabı var!

Aşkın için özgürlüğünden vazgeçer misin? Çok sağlam soru değil mi? Ayşe Ebru Tezcan’ın romanı Çöl Rüyası’nda kahramanları Serap ve Omar’ı okuyarak bu soruya cevap bulacaksınız. Serap turizm okuyan sıradan bir üniversite öğrencisiyken,  ünlü bir turist rehberinin yanında yapacağı stajı sırasında sıradan hayatını bir Arap masalına çevirecek Dubai’li bir iş adamı olan Omar ile tanışacağını nereden bilebilirdi ki? Omar sadece sıradan bir iş adamı değildi. Onu tanımlayacak birçok sıfat vardı. Çapkın, yakışıklı, zengin, centilmen ve tehlikeli! Bu romanda da birçok sorunun cevabına ulaşacak, romantik ama tedirgin edici bir birlikteliğin ayrıntılarını yaşayacak-sınız.

Yazarın Önceki Yazıları

26.05.2018

Konuşan kitaplar

19.05.2018

Hakkı ödenmez Mustafa Kemal’in

05.05.2018

Engin göklerin memleketi…

28.04.2018

Hayal ve gerçek…

14.04.2018

Yalnızlık güzeldir...

24.03.2018

Aşkı yaşayan şehirler

17.03.2018

Yaşam için okuma önerileri

10.03.2018

Kitap fuarı bugün açılıyor!

03.03.2018

Aşka dokunan kitaplar

17.02.2018

Edebiyat, tarih ve bugün…
daha fazlası...

Günün Yazarlar

Koray Caner

Lüksleşen spor sporlaşan lüks

Prof. Dr. Öznur Özdoğan

Dünyada ve ahirette güzellik ver

Kürşad Zorlu

Yeni bir devrim başladı bile

Güngör Mengi

Seçmene güzel vaatler

Oya Doğan

Merve gibi olmak istiyoruz

Onur Gülmek

Şehrin iftariyelikleri

Ömer Güvenç

Deli cesareti