Trump ve Pelosi arasında 'akıl sağlığı' atışması

ABD Başkanı Donald Trump ve Temsilciler Meclisinin Demokrat Başkanı Nancy Pelosi, birbirlerine ''akıl sağlığının yerinde olmadığı'' yönünde hakaretlerde bulundu.

24.05.2019 Cuma 08:48
Güncellenme: 24.05.2019 08:49
AA
Trump ve Pelosi arasında 'akıl sağlığı' atışması.Trump'ın, kendisine "Rusya soruşturmasının üstünü örttüğü''  suçlamasını yönelten Pelosi'ye sert tepki göstermesiyle başlayan atışma, ikili  arasında hakaretler içeren söz düellosuna dönüştü.
 
Pelosi, Trump'ın kendisi ve bazı Demokrat vekillerle Beyaz Saray'da  yaptığı görüşmeyi Rusya soruşturmasına tepki gösterip yarıda kesmesinin ardından,  ''ülkenin iyiliği'' için Trump'ın ''dengesiz'' davranışlarına ailesinin müdahale  etmesi gerektiği değerlendirmesinde bulundu.
Trump ise cevap vermekte gecikmediği Pelosi için ''deli'' ve ''işe  yaramaz'' ifadelerini kullanarak, uzun süredir izlediği  Pelosi'nin eskisi gibi  olmadığını ve akıl sağlığını yitirdiğini belirtti. Nancy Pelosi ise bunun üzerine Trump'a Twitter üzerinden yaptığı  paylaşımla yanıt verdi.
 
Pelosi, ironik paylaşımında, ''Son derece istikrarlı dahi, ne zaman  başkan gibi davranmaya başlarsa o zaman kendisiyle altyapı, ticaret ve diğer  konular üzerinde çalışmaya başlayacağım.'' dedi. Trump ve Pelosi arasında yaşanan atışma ABD medyasında ise  ''hakaretler hava uçuşuyor'', ''ülkenin seçilmiş en üst düzey yetkilileri  birbirlerinin akıl sağlığını sorguluyor'' şeklinde yer aldı.

HABER ÖNERİLERİ

O ülkede alarm! Hapşırma, öpüşme ve deri temasıyla bulaşıyor

Rusya'dan ABD ve İsrail'e soğuk duş! İran da...

Beyaz Saray’ın yeni sözcüsü belli oldu

Afganistan'da 2 ABD askeri öldü

Panama'da 6.4 büyüklüğünde deprem

Trump'tan İran'a yeni tehdit: Büyük ve ezici bir güçle...

Gürcistan üzerinden Türkiye'ye geliyorlar! Tedbir alınmazsa...

Büyük depremin habercisi!

Kerimov'un kızı mal varlıklarını devlete iade etti

Hastalarını kendi spermiyle gebe bırakmakla suçlanan doktora şok