Trump: Kuzey Kore'nin ateşlediği silahlar beni rahatsız etmedi

Müzakere masasının devrilmesiyle Pyongyang yönetiminin yeniden füze testlerine başlamasını Japonya ziyaretinde değerlendiren ABD Başkanı Trump, Kuzey Kore lideri Kim'in verdiği sözü tutacağına inanıyor.

26.05.2019 Pazar 12:52
Güncellenme: 26.05.2019 12:56
AA
Japonya'da bulunan ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey  Kore'nin kısa menzilli füze denemeleriyle ilgili rahatsızlık duymadığını  belirtti. 
 
Japonya'nın yeni imparatoru Naruhito için yapılacak törene katılmak  üzere başkent Tokyo'yu ziyaret eden Trump, sosyal medya hesabı Twitter'dan Kuzey  Kore'nin kısa menzilli füze denemeleriyle ilgili, "Kuzey Kore, halkımın bir  kısmını rahatsız eden küçük silahlar ateşledi. Ancak bunlar beni rahatsız  etmedi." ifadelerini kullanarak, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un verdiği sözü  tutacağına inandığını belirtti.
 
Tokyo'da bugün Japonya Başbakanı Şinzo Abe ile golf oynayan Trump,  Ryogoku Kokigikan salonunda yapılan sumo şampiyonasını izledi.
 
Trump dün Toyota, Nissan, Honda, SoftBank ve Rakuten gibi Japon  firmalarının temsilcileriyle akşam yemeğinde bir araya gelmişti. Trump, burada  yaptığı açıklamada, ABD'de yatırım yapmak için daha iyi bir zaman olmadığını  söylemişti. Trump ayrıca, iki ülke arasındaki ticari dengesizliğine yönelik  adalete dayalı, iki ülkenin de yarar sağlayacağı bir anlaşma yapmak istediğini  dile getirmişti.
 
Trump'ın Japonya ziyareti kapsamında Japonya Başbakanı Abe ile  ABD-Japonya ikili ticari ve güvenlik ilişkilerini, İran ve Kuzey Kore  meselelerini görüşmesi bekleniyor.

HABER ÖNERİLERİ

Ünlü şarkıcı yolda buldu, köpek sanıp eve götürünce tutuklandı!

Seyir halinde uyudu, diğer sürücüler uyandırmaya çalıştı

Nijerya'da silahlı saldırı: 35 ölü

Türkiye'nin İdlib'deki gözlem noktasına saldırı

Yeni Zelanda’da 7,4 büyüklüğünde deprem

Irak'ın en büyük askeri hava üssüne saldırı!

Suudi Arabistan'dan skandal açıklama!

Güney Amerika ülkelerinin büyük bölümünde elektrik kesintisi

Dışişleri Bakanlığı: Reddediyoruz!

Trump, 'rakiple ilgili itibarsızlaştırıcı bilgiyi kullanırım' sözlerinden geri adım attı