Trump: Kuzey Kore'nin ateşlediği silahlar beni rahatsız etmedi

Müzakere masasının devrilmesiyle Pyongyang yönetiminin yeniden füze testlerine başlamasını Japonya ziyaretinde değerlendiren ABD Başkanı Trump, Kuzey Kore lideri Kim'in verdiği sözü tutacağına inanıyor.

26.05.2019 Pazar 12:52
Güncellenme: 26.05.2019 12:56
AA
Japonya'da bulunan ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey  Kore'nin kısa menzilli füze denemeleriyle ilgili rahatsızlık duymadığını  belirtti. 
 
Japonya'nın yeni imparatoru Naruhito için yapılacak törene katılmak  üzere başkent Tokyo'yu ziyaret eden Trump, sosyal medya hesabı Twitter'dan Kuzey  Kore'nin kısa menzilli füze denemeleriyle ilgili, "Kuzey Kore, halkımın bir  kısmını rahatsız eden küçük silahlar ateşledi. Ancak bunlar beni rahatsız  etmedi." ifadelerini kullanarak, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un verdiği sözü  tutacağına inandığını belirtti.
 
Tokyo'da bugün Japonya Başbakanı Şinzo Abe ile golf oynayan Trump,  Ryogoku Kokigikan salonunda yapılan sumo şampiyonasını izledi.
 
Trump dün Toyota, Nissan, Honda, SoftBank ve Rakuten gibi Japon  firmalarının temsilcileriyle akşam yemeğinde bir araya gelmişti. Trump, burada  yaptığı açıklamada, ABD'de yatırım yapmak için daha iyi bir zaman olmadığını  söylemişti. Trump ayrıca, iki ülke arasındaki ticari dengesizliğine yönelik  adalete dayalı, iki ülkenin de yarar sağlayacağı bir anlaşma yapmak istediğini  dile getirmişti.
 
Trump'ın Japonya ziyareti kapsamında Japonya Başbakanı Abe ile  ABD-Japonya ikili ticari ve güvenlik ilişkilerini, İran ve Kuzey Kore  meselelerini görüşmesi bekleniyor.

HABER ÖNERİLERİ

Dev şirket 15 bin kişiyi işten çıkaracak

Yunanistan'dan Girit'te çok tehlikeli adım!

Esad'ın kızına aşkını ilan etti! Ortadan kayboldu

Beyaz Saray: Rusya'nın Taliban'a para teklifi istihbaratı hala teyit edilmedi

Çin'den çok sert tepki: Sakın karışmayın

ABD'den Türkiye'ye Ayasofya çağrısı

O ülkede bir ilk! Müslüman vali yardımcısı olarak atandı

Ve kabul edildi! 90 gün boyunca ateşkes...

50 tecavüz ve 120 soygundan sorumlu... O cinayetleri de kabul etti!

Rusya'dan kritik S-400 açıklaması