Trump'ın yardımları kesme tehdidine Filistin'den yanıt: Zavallı bir araç

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) ABD Başkanı Donald Trump'ın Filistin yönetimine mali yardımları kesme tehdidinin "saldırgan ve zavallı bir araç olduğu" değerlendirmesinde bulundu.

03.01.2018 Çarşamba 21:29
Güncellenme: 03.01.2018 21:38
AA
FHKC tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Washington'un tehditleri,  ABD'nin Filistin halkına düşmanlığını göstermede atılmış yeni bir adım, Filistin  meselesini tasfiye etmek için Siyonist düşmanın ve kendisinin şartlarını  dayatabileceği yönündeki bir kuruntu, zavallı ve saldırgan bir araçtır." ifadesi  kullanıldı.
 
Açıklamada, "Ulusal haklarımız pazarlık konusu edilemez, zehirli  yardımları kabul etmeyen Filistin halkı, ablukaya direnebilecek ve hakkını  savunabilecek güçtedir." denildi.
 
ABD Başkanı Trump, dün akşam Twitter hesabından yaptığı açıklamada,  Ortadoğu barış sürecinde müzakere masasında olmaması durumunda Filistin  yönetimine ekonomik yardımları kesebileceği sinyalini vermişti.
 
ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley de konuyla ilgili  açıklamasında, "Filistinliler müzakere masasına geri dönmeyi kabul edinceye kadar  (UNRWA'ya) yardımları yapmayacağız." ifadesini kullanmıştı.
 
  
 

HABER ÖNERİLERİ

Suudi sarayında askeri hareketlilik!

Derasar köyünde tek eşlilik yasak!

Moskova’da fırtına: 1 ölü, 7 yaralı

Mahmud Abbas'tan flaş kudüs mesajı!

Zorla ilişkiye girmeye çalışan eski kocasının cinsel organını...

Balıkçı ağlarının üzerinde cinsel ilişkiye giren çift...

Yunanistan'da tek motorlu uçak düştü: 2 ölü

Rusya'da ilk robot genelevi açıldı

Ülke kararını verdi! Çocuk tecavüzüne idam

Ünlü oyuncudan şok itiraf! 'Cinsel organımı kırdım'