Trump'ın oğlu: Babamın çevresine güveni azalıyor

ABD Başkanı Trump’ın oğlu Donald Trump Jr, New York Times'da yayınlanan imzasız yazının ardından babasının çevresine olan güveninin azaldığını söyledi.

12.09.2018 Çarşamba 09:46
Güncellenme: 12.09.2018 09:50
ABD Başkanı Donald Trump'ın, New York Times gazetesinde, 'Trump yönetimi içindeki direnişin bir parçasıyım' başlıklı isimsiz makalenin ardından çevresine güveninin azaldığı bildirildi.
Trump'ın oğlu Donald Trump Jr, ABC kanalına yaptığı açıklamalarda, imzasız yazının Beyaz Saray içerisinde güven sorunu yarattığını ifade etti.
 
'GÜVENDİĞİ İSİMLER OLMASINI İSTEDİĞİMDEN ÇOK AZ'
 
Babasının Beyaz Saray'da en çok güvendiği ismin sorulması üzerine Trump'ın büyük oğlu, babasının çevresine olan güveninin azaldığını belirterek, "Güvendiği isimler var fakat olmasını istediğimden çok daha az" dedi.
 
Trump'ın oğlu, Beyaz Saray'da kardeşi İvanka Trump ve eşi Jared Kushner'in de görev yaptığına dikkat çekerek, bu isimlerin babasının güveneceği isimler olduğuna vurgu yaptı.
 
'UTANILACAK BİR DURUM'
 
Donald Trump Jr, "Çevresindeki herkese güvenebilse işlerin halledilmesi çok daha kolay olurdu. Bu utanılacak bir durum" diye konuştu.
 
New York Times'da 'isimsiz' olarak yayımlanan "Trump yönetimi içindeki direnişin bir parçasıyım" başlıklı makaleyi kaleme alan kişinin, Trump yönetimindeki üst düzey bir görevli olduğu ileri sürülmüştü.
 
Makalede, "Trump'ın tam olarak anlayamadığı şey şu; Kendi yönetimindeki birçok üst düzey görevli, Başkanın gündeminin bazı kısımlarını ve kötü heveslerini bozmak için özenle çalışıyor. Bunu biliyorum çünkü ben de onlardan biriyim." ifadesine yer verilmişti.
 
Makaleye tepki gösteren Trump, Beyaz Saray'da yaptığı açıklamada, yazıyı 'korkak bir makale' olarak nitelemişti.

HABER ÖNERİLERİ

Japonya'dan çok önemli hamle! İnsanların ağzı açık kalacak...

Meksika'da petrol boru hattı patladı: Ölü sayısı artıyor

Boris Johnson Türkiye ile ilgili sözlerini inkar etti

Rus ordusu ve terör örgütü YPG'den Münbiç'te ortak devriye

Akdeniz'de göçmen faciası: 117 kişi öldü

Beyaz Saray sözcüsü kritik tarihi açıkladı

Dengeleri değiştirecek hamle: Suriye'yi geri çağırdılar!

Son dakika... O ülkeyle vizeler kaldırıldı

Yüzlerce kadına tecavüz! Aralarında kendi kızı da var...

Son dakika... 'İstenirse ABD askerlerinin yerini alabiliriz!'