Toplumun vicdanı rahatlıyor

Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel, 13 yıldır reyting rekorları kıran ‘Arka Sokaklar’ın, toplumun vicdanını rahatlattığı ve güncel konuları ele aldığı için uzun soluklu olduğunu belirtti.

22.12.2018 Cumartesi 08:00
Güncellenme: 21.12.2018 23:29
Zafer Ergin, Şevket Çoruh ve Özgür Ozan’ın başrolünü paylaştığı ‘Arka Sokaklar’ın 500’üncü bölüm kutlaması, People’da gerçekleşti. Gecede, projenin yapımcısı Türker İnanoğlu ve Kanal D Genel Müdürü Murat Saygı, pasta kesti. Oyuncuların ve ekibin katıldığı organizasyonda Cenk Eren, sahne aldı. 13 yıldır ekranda olan dizinin izleyenler üzerindeki etkisini İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel’e sorduk. 
 
Adıgüzel, “Hayatın içinden olması çok önemli... Her kesimden insan, projedeki bir karakteri kendisiyle özdeşleştiriyor. Hayatta basit gibi görülen  konuları, polislerin çözüme ulaştırması toplumun vicdanını rahatlatıyor. Suçlu kesinlikle yakalanıp, adalete teslim ediliyor. Dizinin en büyük sevilme sebeplerinden birisi ise güncel meseleleri ele alıyor olması... Ülkede yaşanan bir olay yargı sürecindeyken, dizide işlenip, sonuca varılıyor” dedi. 

HABER ÖNERİLERİ

Paiytaht Abdülhamid 75. bölüm fragmanları

Yemekteyiz'de haftanın birincisi kim olacak?

Tek Yürek 3. bölüm fragmanı!

Müge Anlı'da dehşete düşüren ifadeler!

Can Yaman'ın yeni ve eski sevgilisi aynı dizide!

Özgecan Aslan'ın hayatı film oldu! Faint Sound 15 Aralık'ta vizyonda

Çağlar Çorumlu Güldür Güldür'den ayrıldı!

Acun TV8'i kaça satın aldı?

Efsane dizi Kanıt geri dönüyor

'Arka Sokaklar'da yürek yakan kareler!