THY'de gizli müşteri dönemi

Türk Hava Yolları (THY), yolcularına sunduğu hizmette kaliteyi artırmak için ''gizli müşteri'' ve ''fahri gözlemci'' uygulaması başlattı

19.02.2007 Pazartesi 12:24
Güncellenme: 19.02.2007 12:24
AA
THY'den yapılan yazılı açıklamada, 2007'yi ''kalite yılı'' ilan eden
kurumun, hizmet kalitesini daha da yükseğe taşımak amacıyla ''gizli müşteri'' ve ''fahri gözlemci'' projelerini yürürlüğe koyduğu bildirildi.

Açıklamada, THY'nin ''gizli müşteri' projesiyle, önceden belirlenen senaryolar dahilinde, uçuş öncesi, sırası ve sonrasında sunduğu hizmetlerin kalitesinin müşteri gözüyle incelenmesinin hedeflendiği kaydedildi.

Açıklamada, bu proje kapsamında bağımsız bir araştırma şirketine bağlı
çalışan eğitimli görevlilerin, çeşitli müşteri rolleriyle uçuş sürecinin her
adımını değerlendirecekleri belirtildi.

''Fahri gözlemci'' projesinin de uçuşun her adımıyla ilgili
değerlendirmelerini paylaşan gönüllü THY yolcularından oluştuğu kaydedilen açıklamada, şimdiye kadar 102 THY yolcusunun, ''fahri gözlemci'' olarak görüş ve önerilerini paylaştığı ifade edildi.

Fahri gözlemcilerin, yaptıkları her uçuş sonrasında değerlendirmelerini
THY'ye iletecekleri belirtilen açıklamada, bu değerlendirmelerin ışığında ilgili birimlerin çalışmalar yapacağı kaydedildi.

''SINIRIMIZ GÖKLER''
Açıklamaya göre, THY İş Geliştirme Başkanı Haşmet Gökırmak, projelere uzun soluklu baktıklarını belirterek, müşteri memnuniyetini her zaman birinci öncelikleri olarak gördüklerini bildirdi.

''Hizmet kalitemizde sınırımız gökler'' diyen Gökırmak, müşteri
memnuniyetini ve sadakatini artırmak amacıyla müşterilerle buluşabilecekleri tüm iletişim kanallarını açık tuttuklarını belirtti.

Gökırmak, şunları kaydetti:''Müşterilerimiz, 444 0 THY çağrı merkezimiz, www.thy.com web sitemiz, 0212 465 23 06 numaralı faks numaralarımızdan bize 7 gün 24 saat ulaşabiliyorlar. Ayrıca açmış olduğumuz web blog hizmetiyle de 'yolcunun seyir defteri' başlığında
yolcularımız izlenimlerini bizlere iletebiliyorlar. Hem web sitemiz, hem de çağrı merkezimiz katıldığı yarışmalarda ödüle layık görüldü. Aldığımız bu ödüller kalite yolculuğunda doğru yolda ilerlediğimizin en
önemli göstergesidir. Bunlarla da yetinmeyip 'gizli müşteri' ve 'fahri gözlemci' projelerini hayata geçirdik. Bu projelerle sunduğumuz hizmet kalitesini müşteri gözüyle değerlendirme fırsatı bulacak ve geleceğimizi bu doğrultuda planlayacağız.''

HABER ÖNERİLERİ

Burçlara göre yatak sırları

Hangi burç sekste daha iyi?

Hint astrolojisi nedir, nasıl hesaplanır?

İzmir'de 5.9'luk depremle kabus döndü

Yaşlılık cinsel isteği artırıyor

Astrolojinin İslamda yeri var mı?

Hangi burç aşkı nasıl yaşıyor?

Hangi burç hangi gün daha şanslı?

2017'de Aslan burcunu neler bekliyor

2017'de Başak burcunu neler bekliyor