TBMM Başkanı Şentop, Lübnan Meclis Başkanı Nebih Berri ile görüştü

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Lübnan Meclis Başkanı Nebih Berri'yi telefonla arayarak Beyrut'ta meydana gelen patlamayla ilgili taziyelerini iletti, Türkiye'nin desteğe hazır olduğunu bildirdi.

05.08.2020 Çarşamba 17:30
Güncellenme: 05.08.2020 17:32
TBMM Başkanlığından yapılan açıklamaya göre Şentop, Lübnan Meclis Başkanı Nebih Berri ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
 
Şentop, görüşmede, Berri'ye, Beyrut Limanı'nda meydana gelen patlamalar neticesinde yaşanan can kayıpları ve yaralanmalardan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.
 
DESTEK VE YARDIM SAĞLAMAYA HAZIRIZ
 
Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar dileyen Şentop, Lübnan Meclis Başkanı’nın şahsında kardeş Lübnan halkına taziyelerini sundu. Şentop, "Türkiye, daima Lübnan’ın yanında olmuştur. Bu zor süreçte de ihtiyaç duyulabilecek her konuda, tüm imkanlarımızla Lübnan’a destek ve yardım sağlamaya hazırız." dedi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn’la görüşerek yardım önerisini ilettiğini hatırlatan Şentop, Lübnan’dan gelecek yönlendirmeye göre yardımların planlanıp kısa süre içinde ulaştırılabileceğini belirtti.
 
Berri ise patlamada Beyrut’un büyük bir kısmının zarar gördüğünü söyledi. Şentop’a teşekkür eden Berri, "Böyle zor zamanlarda dostluklar, kardeşlikler belli olur." ifadelerini kullandı.

HABER ÖNERİLERİ

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan skandal sözler!

Başkan Muhittin Böcek yoğun bakıma alındı!

Okullar açılacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Meral Akşener'den Selahattin Demirtaş'a 'kahvaltı' yanıtı

Son seçim anketinde flaş sonuçlar ortaya çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Macron'a: Süren az kaldı, gidicisin

İYİ Parti ile HDP arasındaki 'kahvaltı' diyaloğunda yeni açıklama

Başbakan'dan erken seçim açıklaması: İYİ Parti...

Twitter'da türban eleştirisi!

Bakan Albayrak: Belediye başkanı vatandaşıyla omuz omuza olmalı