Tanklar, köylülerin alkışları eşliğinde Suriye sınırında

Hatay'ın Reyhanlı ilçesi yakınlarında sınır hattındaki Kuşaklı köyünden gece geçiş yapan tanklara köylüler alkışlarla sevgi gösterisinde bulundu, askerler de el sallayarak karşılık verdi.

07.10.2017 Cumartesi 13:36
Güncellenme: 07.10.2017 13:38
Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) İdlip ve olası Afrin operasyonu kapsamında sınır hattına askeri araç sevkiyatı sürüyor. 
 
Hatay'ın Reyhanlı ilçesine bağlı Kuşaklı köyünden gece geç saatlerde geçiş yapan tanklar, askeri araçlar ve komando birlikleri köylüler tarafından alkış, sevgi gösterileri ve coşkuyla karşılanıp uğurlandı. Sınırın sıfır noktasında bulunan Kuşaklı köyünde, köylülerin alkışladığı tanklar, hızla geçiş yaparken görevli askerler de vatandaşları el sallayarak selamladı.
 
 
İSTİKLAL MARŞI VE KAHRAMANLIK TÜRKÜLERİ
 
İntikalin yapılacağı İdlib'in sınır komşusu Hatay'ın Reyhanlı  ilçesinde askeri hareketlilik arttı. Türkiye'nin çeşitli illerinden Reyhanlı'ya  gönderilen askeri araç, komando birlikleri, zırhlı personel taşıyıcıları, iş  makineleri ve askeri amsbulanslar sınır karakollarına sevk edildi.
 
Birlikler sınır hattındaki karakollara konuşlandırılırken, üst düzey  askeri yetkililer de sınır karakollarını ziyaret etti.
 
Bu arada, Reyhanlı-İdlib arasındaki Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki  hoparlörlerden de İstiklal Marşı'nın yanı sıra Çanakkale türküleri ve çeşitli  kahramanlık şiirleri seslendiril.
 
Öte yandan, gerçekleştirilecek intikali takip etmek isteyen çok sayıda  basın mensubu da ilçeye gelerek, sınırdaki gelişmeleri izliyor.
 
Türkiye, Rusya ve İran'ın Kazakistan'ın başkenti Astana'da  gerçekleştirdiği toplantılarda, Suriye'nin Türkiye sınırındaki İdlib ili  çatışmasızlık bölgesi ilan edilmişti. Mutabakata göre, Türkiye'nin İdlib'de  çatışmasızlık bölgesinin sınırlarını teşkil eden güvenlikli bölgelerde kontrol ve  gözlem noktaları oluşturarak asker konuşlandırması kararlaştırılmıştı. Gözlemci  kuvvetin asli görevi, rejim ve muhalefet arasında çatışma yaşanmasını engellemek  ve olası ateşkes ihlallerini izlemek olarak tanımlanmıştı.

HABER ÖNERİLERİ

Adnan Oktar örgütünde flaş ihbar : "Anne ve iki oğlu beni sıkıştırıp...".

Jandarmadan büyük operasyon!

OHAL torbasında bedelli dışında 3 sürpriz daha!

'Oğlunu öldüreceğiz' demişlerdi! Flaş gelişme

Adnan Oktar soruşturmasına 40 savcı bakacak

Adnan Oktar Adliye'ye sevk ediliyor

Bilinmeyen enkaz Rus füzesi çıktı!

PKK'nın Karadeniz'deki faaliyetleri bitme noktasında

İşte Adnan Oktar'ın annesinin örgüt içindeki konumu

Adnan Oktar örgütünün erkek üyelerinden genç kızlara komşu tuzağı