Suriye paylaşımını silen Trump'tan yeni mesaj

ABD Başkanı Donald Trump, Savunma Bakanı Mark Esper'in soyadını yanlış yazdığı ve "askerlerimizi eve getiriyoruz" mesajını içeren Twitter mesajını silerek, Suriye ile ilgili yeni paylaşımda bulundu.

20.10.2019 Pazar 19:43
Güncellenme: 20.10.2019 19:45
AA
ABD Başkanı Trump, kendi Savunma Bakanı Esper'in soyadını yanlış  yazdığı ve Suriye'deki Amerikan askerlerinin ülkelerine döneceğini yazdığı  paylaşımını silmek zorunda kaldı.
 
Trump, Esper yerine "Esperanto" yazdığı, "Ateşkes çok iyi gidiyor.  Çabuk sona eren bazı ufak çatışmalar var. Kürtler yeni bölgelere yerleştiriliyor.  ABD askerleri, çatışma ya da ateşkes bölgelerinde bulunmuyor. Petrolün  güvenliğini sağladık. Askerlerimizi eve getiriyoruz." şeklindeki ilk paylaşımını  kısa süre sonra sildi.
 
"ABD askerleri, çatışma ya da ateşkes bölgelerinde bulunmuyor"
 
Suriye ile ilgili yeni paylaşım yapan Trump, bu sefer "Mark Esper"  adına atıf yaparak, "Ateşkes çok iyi gidiyor. Çabuk sona eren bazı ufak  çatışmalar var. Kürtler yeni bölgelere yerleştiriliyor. ABD askerleri, çatışma ya  da ateşkes bölgelerinde bulunmuyor. Petrolün güvenliğini sağladık." ifadelerini  kullandı.
 
Trump'ın yeni paylaşımında "askerlerimizi eve getiriyoruz" cümlesini  silmesi de dikkat çekti.
 
Afganistan'a giderken uçakta basın mensuplarına açıklamalar yapan  Esper, Suriye'den çekilen bin civarındaki ABD askerinin tamamının Irak'ın batı  bölgelerine kaydırılacağını duyurmuştu.
 

HABER ÖNERİLERİ

Skandal olay! Almanya Protestan Kilisesi'nde 770 kişiye cinsel istismar...

Bolivya'yı geçici olarak Jeanine Anez yönetecek!

Trump'tan flaş açıklama: Nerede olduğunu biliyoruz

Trump: Anlaşmaya yakınız

Donald Trump'ın azil soruşturması bugün başlıyor

Büyük felaket! Milyonlarca insan tehlikede

Fransa'dan flaş Türkiye açıklaması!

Şoke eden itiraf: Gerçek mermi kullanıldı

DSÖ dünyanın ilk Ebola aşısını onayladı

Midesinden çıkarılana inanamayacaksınız