Suç örgütü lideri Necati Arabacı tutuklandı

İzmir'in Çeşme ilçesinde, hakkındaki 'resmi evrakta sahtecilik' suçundan kesinleşmiş 2 yıl 7 ay hapis cezası nedeniyle gözaltına alınıp, adliyeye sevk edilen 'Hells Angels' (Cehennem Melekleri) adlı suç çetesinin lideri Necati Arabacı, tutuklandı.

09.08.2020 Pazar 13:56
Güncellenme: 09.08.2020 16:57
İHA
Çeşme gişelerinde dün saat 16.00 sıralarında Genel Bilgi Taraması (GBT) denetimi yapan Çeşme İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği ile Asayiş Büro Amirliği ekipleri, lüks bir otomobili durdurdu. Otomobildeki hakkında 'resmi evrakta sahtecilik' suçundan 2 yıl 7 ay hapis cezası bulunan 'Hells Angels' çetesinin lideri Necati Arabacı, gözaltına alındı. Polisteki işlemlerinin ardından bugün öğlen adliyeye sevk edilen Arabacı, tutuklanıp, Buca Cezaevi'ne gönderildi.
 
Muğla'nın Bodrum ilçesinde, 14 Ağustos 2019 tarihinde Ahmet Atik'in yaşamını yitirdiği ve yanındaki 1 kişinin de yaralandığı olayın azmettirici olduğu gerekçesiyle geçen 10 Temmuz'da liderliğini yaptığı çetenin 2 üyesini ile birlikte Çeşme'de gözaltına Arabacı, sevk edildiği Bodrum Adliyesi'nde  tutuklanmıştı. Arabacı, gönderildiği cezaevinde 10 gün yattıktan sonra tahliye edilmişti.
 
 
CEHENNEM MELEKLERİ KİMDİR?
 
Geçmişi İkinci Dünya Savaşı yılları sonrasına kadar dayanıyor. Amerika'da ortaya çıkan "motosiklet kulübü" savaşta da bulunmuş, psikolojik olarak çok sağlıklı olmayan kişiler de barındırıyordu. Sonraki yıllarda Avrupa'nın birçok ülkesinde benzer "kulüpler" oluştu. İçki, fuhuş, uyuşturucu gibi her türlü kötü alışkanlıklara sahip "melekler" palazlandıkları kentleri "cehennem"e çevirdi. Beğenmediği herkesi hedef alabilen çetenin haraç alma, mekan basma, şiddet gibi sabıkaları saymakla bitmedi. 
 
NECATİ ARABACI KİMDİR?
 
Necati Arabacı 1942 yılında Köln'de doğdu. suç örgütü Hells Angels'e üyedir. 1 Eylül 2014’te Necati Arabacı tarafından kurulan Hells Angels Bodrum MG, Walter B.’nin grubuna karşı savaş başlattı. 42 yaşındaki Necati Arabacı’nın kurduğu ve 12 kişilik yönetim kurulundan oluşan rocker grubu Aralık 2016'da Frankfurt kentinde Walter B.’nin mekânını bastı.
 

HABER ÖNERİLERİ

Bilim Kurulu açıkladı! En az bir hafta yasak

Rusya'dan sınır noktasına flaş S-400 hamlesi!

Rusya'dan sınır noktasına flaş S-400 hamlesi!

Rusya'dan sınır noktasına flaş S-400 hamlesi!

Rusya'dan sınır noktasına flaş S-400 hamlesi!

Üs bölgesine roketatarlı saldırı! Şehit ve yaralı askerlerimiz var

Vatandaşın sağlığıyla oynuyorlar!

Vatandaşın sağlığıyla oynuyorlar!

Türkiye'den AP'ye Doğu Akdeniz tepkisi: Kabul edilemez

Türkiye'den AP'ye Doğu Akdeniz tepkisi: Kabul edilemez