Son dakika... Katar'dan flaş Türkiye açıklaması!

Katar Ekonomi ve Ticaret Bakanı Ahmed bin Muhammed bin Casim Al Sani, Türkiye’nin ekonomik temelleri sağlam olduğu için Katar`ın Türkiye`ye yönelik 15 milyar dolarlık yatırım paketi açıkladığını belirtti ve “Biz yatırımlarımızı çeşitlendirerek yapıyoruz. Türkiye’de yatırımlarımızı çeşitli sektörlere yapacağız.” dedi.

08.09.2018 Cumartesi 11:25
Güncellenme: 08.09.2018 13:37
Katar Ekonomi ve Ticaret Bakanı Ahmed bin Muhammed bin Casim Al Sani, Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen Almanya-Katar Ticaret ve Yatırım Forumu'nda AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’nin özel sektörünün, ihracat başta olmak üzere, çok gelişmiş olduğunu söyledi.
 
Katar’ın uzun zamandır Türkiye’de yatırımcı olduğunun altını çizen Casim Al Sani, “Biz Türk ekonomisinin temellerinin sağlam olduğuna kesinlikle inanıyoruz. Ekonomilerde bazen aşağı yukarı hareketler olabilir. Önemli olan ekonominin temelleridir ve bu alana bakmak lazım. Biz Türk ekonomisine güveniyoruz. Bu yüzden de Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, 15 milyar dolar doğrudan yatırım paketi açıkladı. Biz aynı zamanda yatırımlarımızı çeşitlendirerek yapıyoruz. Türkiye’de yatırımlarımızı çeşitli sektörlere yapacağız. Türkiye ile Katar uzun yıllardır dost ve dost kalmaya devam edecek.” diye konuştu.
 
Katar Yatırım Kurumu (QIA) üst düzey yöneticisi (CEO) Şeyh Abdullah bin Muhammed bin Suud Al Sani de Türkiye’ye yönelik yeni yatırımlar için çalışmaların hızlı şekilde devam ettiğini belirterek, çok yakında yatırımların hangi alanlara yönelik olarak gerçekleştirileceğini ilan edeceklerini söyledi.

HABER ÖNERİLERİ

Türkiye'ye 400 yıl yetebilecek kaya tuzu rezervi var

Emeklilere Şubat zammı! 340 liraya varan artış...

Bakan Kurum: Türkiye Emlak Katılım Bankası çok yakın zamanda açılacak

Bunu yapanın 2 bin lirası cebinde kalacak!

Kilosu 4 bin lira beyaz çay, yok satıyor

Stajyerin maaşı 548,70 lira oldu! Üçte ikisini devlet ödüyor

Kadınlara vergisiz esnaflık, evde emeklilik imkanı

Bakan Ersoy'dan turizmcilere: Kışın peynir ekmek fiyatına otel veriyorsunuz

3600 ek gösterge tamam! 1.6 milyona müjde

İşte ocak ayının en ucuz sıfır otomobilleri! Hepsi 100 bin TL'nin altında