Son dakika! İBB açıkladı: O gün ücretsiz

İBB Meclisi, okulların açılacağı 17 Eylül Pazartesi günü ulaşım hizmetinin 06.00 - 14.00 saatleri arasında ücretsiz verilmesini kararlaştırdı.

10.09.2018 Pazartesi 16:28
Güncellenme: 10.09.2018 16:44
AA
AK Parti ve CHP Grup Başkan vekillerinin ortak imzasıyla verilen  teklifi görüşen İBB Meclisi, daha önceki yıllarda olduğu gibi yoğun trafik  oluşmasının önüne geçilmesi ve vatandaşların toplu ulaşım araçlarına  yönlendirilmesi amacıyla hizmetin ücretsiz verilmesi için İBB Başkanı Mevlüt  Uysal'a yetki verilmesini kararlaştırdı.
 
Buna göre okulların açılacağı 17 Eylül Pazartesi günü saat 06.00 ile  14.00 arasında kent genelindeki toplu ulaşım araçları ücretsiz hizmet verecek.
 
Meclisten oy birliğiyle kabul edilerek geçen karara göre vatandaşlar,  2018-2019 eğitim öğretim döneminin başlayacağı pazartesi günü, İstanbulkart ücret  entegrasyonuna dahil İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü (İETT Otobüsleri, Özel Halk  Otobüsleri, Metrobüs, Nostaljik Tramvay ve Tünel) araçları, Şehir Hatları A.Ş  Vapurları, özel deniz toplu ulaşım araçları, Metro İstanbul A.Ş. (Tramvay, Metro,  Hafif Metro ve Füniküler, Teleferik ve Kadıköy Moda Nostaljik Tramvay) araçları  ve Otobüs A.Ş. araçlarıyla belirtilen saatlerde ücretsiz seyahat edebilecek.
 

HABER ÖNERİLERİ

Primi yetmeyene SGK, paralarını iade ediyor!

5 milyon emekliye 300 TL!

Yıllık izin kullanırken bunlara dikkat!

İşçilere vergi iadesi müjdesi! Binlerce kişiyi ilgilendiriyor

Marketlerde büyük tuzak! Rafta indirim fişte bindirim

Çalışan anneye 5 destek

Bakan Berat Albayrak: Türkiye'de yatırım yapanlar...

Yüzde 6.33’ü aşan kira artışı yasa dışı

Bakan Turhan açıkladı! 25 Ocak'ta yasak kalkıyor

Bakan Soylu'dan "sahte hesaplarla dolandırıcılık" uyarısı